A Million Little Things Dizi Konusu

A MILLION LITTLE THINGS

Amerika’nın ulusal kanallarından bir tanesi olan ABC, 26 Eylül 2018’de televizyon ekranlarına yeni bir aile dramasını taşıdı: A Million Little Things. 1. Sezonu toplam 17 bölüm süren A Million Little Things adlı dizinin oyuncu kadrosunda ise; David Giuntoli, Romany Malco, James Roday, Allison Miller, Grace Park, Stephanie Szostak gibi isimler yer alıyor.

Yaratıcısı olarak D.J. Nash’i, yapımcılığını da ABC Studios ve Kapital Entertainment’ın üstlendiğini gördüğümüz dizinin türü ise Komedi-Dram.

Dizimizin konusu ise şöyle; Boston’da geçmekte olan hikaye merkezine 4 çifti alıyor. Bu çiftlerin erkek üyeleri birkaç yıl öncesinde asansörde kalmış ve bu şekilde tanışmışlar, bu olayın ardından da aralarında ilginç bir bağ oluşmuş. Daha sonrasında iletişimi kesmeyen, hatta ailece görüşmeye başlayan bu beylerin, birlikte buz hokeyi maçlarına gitmek gibi alışkanlıkları bile oluşmuş. Ancak bir gün bu grubun üyelerinin hayatı içlerinden birinin intihar etmesi ile birlikte tepetaklak olur.

Jon Dixon isimli karakterin, daha dizinin en başından kendisini ofisin balkonundan aşağı attığı ana şahitlik ediyoruz. Bu intihar haberi de başta eşi ve çocukları olmak üzere bütün tanıdıklarını, arkadaşlarını şoka uğratıyor. Zaten intihar etmesi için herhangi bir mantıklı sebep de yok. Hatta, intihar etmeden hemen önce şirketi için çok büyük bir iş yakalamış. A Million Little Things dizisi ise bu olayın ardından dağılan, kendi içlerinde yas tutmaya başlayan ve dostluklarıyla birlikte kendi hayatlarını da sorgulamaya başlayan kişilerin etrafında şekilleniyor. En yakınlarında olan birini kaybetmek, ölümü böylesine yakından hissetmek, gruptaki herkesin hayata ve yaşamlarına daha farklı bakmalarına sebep olacaktır. Onlar artık hayata daha sıkı bir şekilde tutunmaya karar vererek, kendilerine yeni bir sayfa açacaklardır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.