American Gods 1. Sezon 3. Bölüm İncelemesi

 
American Gods’un merakla beklenen 3. bölümü nihayet bugün ekranlarımızda olacak. Son bölümde Zorya kardeş üçlüsü ve Czernobog’u (Batı Slav boylarının tanrısı) ziyaret eden Mr. Wednesday ve Shadow Moon süpriz bir düello ile karşı karşıya kalmışlardır.

Czernobog ile dama oyunu oynayan Shadow’a, Czernobog oldukça korkutucu ve tuhaf bir teklifte bulunur. Eğer Shadow oyunu kazanırsa Mr. Wednesday’ın safında yer alacaktır. Fakat oyunu Czernobog’un kazanması halinde ise; Czernobog balyozunu gündoğumunda Shadow’un alnının ortasına indirecektir. Korkutucu oyun Shadow’un kaybetmesi ile son bulur. Artık yolun sonuna gelinmiş gibi görünsede Shadow sivri zekasını kullanır ve Czernobog’u bir maç daha yapmaya ikna eder. Bunu yaparken Czernobog’a eskisi kadar güçlü olmadığını ve işini tek darbede bitiremeyebileceğini ikinci bir darbeye ihtiyacı olacağını söyleyerek yapar. Czernobog bir süre düşünüp teklifi aralarında gizli kalması şartı ile kabul eder. Bu kez oyunu Shadow kazanır. Son durumda bire karşı bir oyunluk eşitlik vardır ve bunun anlamı: Czernobog, Mr. Wednesday’ın ekibine katılacak ama işleri bittiğinde Shadow’un alnına tek bir darbe indirecektir.

American Gods dizisinin 3. bölümünde Czernobog ile dama oyununda Shadow bir galibiyet birde yenilgi almıştı. İddialarının sonucuna göre Czernobog önce Mr.Wednesday ile birlikte verilecek olan görevleri yerine getirmeye gidecekti. Bundan sonra ise işleri bittiğinde Shadow’un alnına balyozunu indirecekti.

Shadow belki de haklıdır ve Czernobog belkide o gün geldiğinde artık eskisi kadar güçlü olmadığı için vuracağı tek darbe Shadow’u öldürmeye yetmeyecektir.

Dizinin yayınlanması ile birlikte inceleme yazımız burada olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.