Bitter Daisies Dizi Konusu

BITTER DAISIES DİZİ KONUSU

Küçük, kendi halinde, insanların birbirleri ile sıkı sıkıya bir ilişkiye sahip oldukları bir kasabada, gerçeğin peşine düşmüş olan bir dedektif, ergenler, pis işlerin içerisinde yer alan küçük bir grup ve hala çözülememiş olan eski bir cinayet izleyici ile buluşturuluyor.

Galiçya’nın bir kasabasında geçmekte olan dizide, Marta Labrada isimli bir kız kaybolur. Hikayede, bu olay ile birlikte dedektif Vargas’ın gösterdiği büyük çaba sayesinde bir dizi kadın cinayeti gün yüzüne çıkıyor.  İşlenmiş bunca cinayetin arkasında kimin olduğunu bulmak için amansız bir mücadeleye girişen dedektif Vargas, bütün kasabaya şüpheli bir gözle bakmaya başlar. Dizi izleyiciyi, biçok pis ve illegal işin döndüğü, sapkınlığın hat safhada olduğu bir dünya ile baş başa bırakıyor. Vargas’ın ise artık kendince kurmuş olduğu bir takım planlar vardır.  Hikaye yalnızca cinayete kurban gitmiş 12 kadının ya da kaçırılan Marta Labrada’nın hikayesi değildir.

Rahat bir yaşam süren ancak ailesi ile olan bağları fazlasıyla kötü olan ve kendi başına hareket etmek mecburiyetinde kalan marta’nın birden ortadan kaybolması bir sürü bilinmeyen denklemi de gün yüzüne çıkarmıştır. Dedektif Vargas, fazlasıyla zekive bu bilinmeyen denklemleri çözmek konusunda da oldukça marifetli. Esasında asıl amacının 2 yıl önce kaybolan kız kardeşini bulmak veya onun katillerini yakalamak olan Vargas’ın gösterdiği gayret, sahipsiz ve ailesiz, hiç kimsenin kayıplarının farkına bile varmayacağı kızların yaşadıkları dramlar ile birleşiyor.

Potansiyel suçlular, henüz reşit bile olmayan kızların kasabaya gelişlerinin ardından aniden ortadan kaybolmaları, eski ve kullanılmayan bir fabrikada bulunmuş kadın eşyaları ile meydana çıkan karanlıklar izleyiciyi soluksuz ve her bölümü en az 1 saatten oluşan bir seriye götürüyor. Gerilim polisiye tarzında olan İspanyol dizisinin orijinal adı ‘’o sabordas margaridas’’.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.