Breaking Bad Dizi Konusu ve Karakterleri

Breaking Bad 2008 senesinde yayınlanmaya başlamış bir drama dizisidir. Yönetmen koltuğunda ise başarılarını kanıtlamış yönetmenler oturmaktadır. Dizinin başrolünde 4 kez Emmy en iyi aktör ödülüne layık görülen Bryan Cranston oynamaktadır. Breaking Bad yapımı 5 sezon devam etmiştir ve 62 bölümden oluşmaktadır. Dizi Amerika da ve tüm dünyada en çok izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır. Dizi 16 Emmy ödülü, 2 altın küre ödülü, 8 satellite ödülü, 2 peabody ödülü almıştır. Imdb en iyi diziler kategorisinde 2. Sırada hala yerini korumaktadır.

Breaking Bad Dizi Konusu

Bir lisede kimya öğretmeni olan Walter White, öğretmenlikten geriye kalan zamanlarında bir oto yıkamacı da çalışmaktadır. Walter White ailesi ile birlikte maddi sıkıntılar yaşamaktadır. Nefes alış verişindeki sorunlar ve bazı rahatsızlıklarından dolayı doktora görünür ve akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Walter White ölüm korkusu ve ailesini geride beş parasız bırakacağı düşüncesi ile derin düşüncelere kapılır.

Polis olan bacanağı Hank ile bir gün devriyeye çıkarlar ve bir uyuşturucu baskınına denk gelmektedirler. Eski öğrencisi olan Jesse Pinkman baskın sırasında kaçmaktadır. Walter ortada büyük paraların döndüğünü anlar ve eski öğrencisi ile ertesi gün görüşmeye gider. Daha sonra Walter sentetik bir uyuşturucu olan meth üretmeye başlar.

Breaking Bad Dizi Karakterleri

1. Walter White
2. Jesse Pinkman
3. Skyler White
4. Hank Schrader
5. Marie Schrader
6. Walter Jr. Flynn
7. Saul Goodman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.