Bulletproof Dizi İncelemesi

Bulletproof Dizi İncelemesi

Bulletproof tam adını yansıtan harika bir komedi-polisiye tarzı bir dizi. Kurşun geçirmez olarak dilimize de çevrilebilen bu dizi, son zamanların en çok merak edilen ve takip edilen dizilerinden biri olmaya aday.  Liverpool’da meydana gelen birçok olayın baş kahramanlar olan Bishop ve Pike tarafından takibini konu alır. Bu aşamada 6 bölümlük diziye uyarlanan bu yapıt gerçekten de harika bir yaz sezonu dizisi olacak. Şimdilik 6 bölüm üzerinde anlaşma yapan Sky’1 yönetimi ve Ole Endresen, Nick Love yapımcıları arasında da daha uzun bir dizi yapılabileceği konuşulmakta.

Londra’nın doğu ucundaki en sert ve en gözü kara suçluları kovalarken iki fedakâr polis olanBishopve Pike’yive hayatlarını konu alan bu dizide; macera, drama, polisiye ve komedi tarzı bir dizi işlenmiş Bulletproof’ta. Bishops ve Pike gerçekten de birçok ortak yöne sahipler. Ve bunlar her anlamda çatışan ve aynı zamanda birlikte de hareket etmesini bilen kişiler.

Kimi zaman paylaşımcı, sorgulayıcı, birbirine bağlı iki kişiyi temsil ederken, kimi zaman ise diziyi izleyenler tarafından en az birinin herhangi bir bölümde “hain” olarak tabir edilecek bir kişiliğe bürünmeleri Pike ve Bishop ‘u sıra dışıbir hale getirmektedir.

Ancak, bu iki polis çok farklı geçmişlerden geldiler. Ve kişisel güdüleri ve duygusal güçleri, polis gücü dışında farklılaşıyor: Pike, babasının ayak izlerini takip etmeye kararlı bir şekilde hayatını şekillendirmiş bir polis memuru olan, evlatlıktan uzak bir aile babasıdır. Bishop ise bakım evlerinde ve sokaklarda büyüdü. Ve babasını hiç tanımıyordu. Bu farklılıklara rağmen, Piskopos ve Pike, aynı ahlak kuralları ile birbirlerine bağlanırlar ve aralarındaki samimiyet ilelebet devam eder. Bakalım bu dizi bizi nerelere götürecek!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.