Castle Rock  Dizi İncelemesi (2018)

1991 yılında Henry ortadan kaybolur. Kışın soğuğunda bir türlü bulunamayan Henry bir anda ortaya çıkar. Nerede olduğunu ve ne yaptığını kimse bilmez. Kendisi de nerede olduğunu hiçbir şekilde hatırlamamaktadır. 2018 yılında olaylar tamamen Henry etrafında gelişmeye başlar. Andre tarafından canlandırılan karakter savunma vekili olduğu için Teksas da idama mahkum bırakılan kişileri cezalarından kurtarmaya çalışır. Henry üvey babasının gizemli bir şekilde ölmesinden sonra genç yaşta Castle Rock’ı terk etmesine neden olur. Kasaba sakinleri ellerinde bir delil olmamasına rağmen Henry’i bu ölümden sorumlu tutmuşlardır.

Castle Rock Dizi Konusu

Hikayenin ana konusu Henry’nin kasabaya dönmesiyle başlar. Bu dönüşün nedeni ise kasabada bulunan Shawsbank Hapishanesidir. Hapishanenin terk edilen bir köşesinde isimsiz bir genç bulunur. Sorulara ne cevap verir ne de tepki. Sadece Henry’in adını verir. Böylelikle Henry kasabaya dönüşü başlar.

Castle Rock Dizi Kadrosu ve İncelemesi

Kadrosuyla oldukça dikkat çeken hikayenin oyuncuları da bir hayli dikkat çekmektedir. Hapishane müdürünün karısına güzel bir kahvaltı hazırlayıp daha sonra intihar etmesi ve isimsiz bir gencin bulunmasıyla birlikte hikaye serüveni başlar. Olaylar yaşandıkça merak uyandıran bu dizi heyecanlı bir şekilde ilerler.

Yeni gelen hapishane müdürü ise odalardan bir tanesinin 30 yıldır neden kapalı olduğunu sorar ve kapıyı açtırır. Bulunan kişi akli dengesini kaybetmiştir. Orada yaşayan mahkumlardan biri de değildir. Kim olduğu ve orada ne işinin olduğu çözülmeye başlanır. Avukat olan Henry kısa sürede gelerek durumu çözmeye başlayacaktır. Gizemler de çözülmeye başlar.

Hayali bir kasabada gerçekleşen olayların serüveni de hızlı bir şekilde gelişir. Kasabanın kaosa sürüklenmesi de izleyicileri oldukça meraklandıran bir durum. Korku ve gizem duygularının ağır bastığı bu dizi izleyiciler tarafından bir solukta izlenmiş bir dizidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.