Disney’den Obi Wan Kenobi Konulu Yeni Dizi

Star Wars hayranlarına özel pek çok mini dizi yapıldı bugüne kadar ama hiçbirinde Obi Wan Kenobi’yi bu kadar yakından tanımamıştık diyebiliriz. Çünkü bu dizinin odak noktası tamamen Obi Wan üzerine olacak. Bu heyecanlı yapımın yönetmeni de belli oldu nihayet ve geri sayıma geçebiliriz. Lafı çok uzatmadan yazımızın devamında detaylarımıza geçiyoruz;

Disney+, izleyicilerinin karşısına yeni projelerle çıkmaya devam ediyor. Bu projelerden biri de Ewan McGregor ile uyuşma sağlanan Obi Wan Kenobi dizisi. Dizinin ayrıntıları şimdilik tam olarak bilinmese de yönetmenine karar verilmiş gibi duruyor.

Ewan McGregor‘un yaklaşmakta olan Obi-Wan dizisinin şimdilik resmi bir adı ya da çıkış tarihi yok, fakat gittikçe netleşiyor. Lucasfilm, endeksin yönetmeninin Yıldız Savaşları dünyasına yabancı olmayan Deborah Chow olacağını açıkladı. Chow ayrıca, Disney+ ‘ın başka Star Wars dizisi olan ve ikinci sezonunun yapım adımında tespit edilen The Mandalorian’ ın da iki kısmını yönetti.

Lucasfilm Başkanı Kathleen Kennedy yaptığı açıklamada: “Obi-Wan’ın hem sessiz kararlılığını hem de varlıklı gizemini, Yıldız Savaşları destanına problemsiz bir şekilde katlanabilecek şekilde keşfedebilecek bir yönetmen seçmek istedik. Mandalorian’daki karakterlerimizi ilerleten inanılmaz işlevini gerçekleştirmesine dayanarak, ben muhakkak eminim Deborah bu hikayeyi izah eden en doğru yönetmendir ” şeklinde konuştu.

Yönetmenin başka çalışmaları arasında Marvel’in, ‘Jessica Jones’ ve ‘Demir Yumruk’u ile Amazon Prime’ın, ‘Yüksek Şatodaki Adam’ isimli bölümleri de var.

Obi-Wan serisinin şimdilik bir gala tarihi olmasa da, Disney daha evvelce lansman tarihini ve akış servisinin ücretini açıkladı. Disney + 12 Kasım’dan itibaren ayda 7 dolar karşılığında satışa sunulacak ve şuandan kayıt almaya başladı. Obi-Wan serisinin ve The Mandalorian’ın yanı sıra hizmet, Asi İttifak subayı Cassian Andor ile ilgili Rogue One evvelcesini izah eden bir Star Wars gösterisine ev sahipliği yapacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.