Fargo Dizisi 1. Sezon İncelemesi (Martin Freeman)

Fargo Dizisi 1. Sezon İncelemesi (Martin Freeman)

Kara mizah ve suş temalarını seven herkesin beğenerek izleyeceğiz bir dizi Fargo. Amerikan yapımı bir dizi dolayısıyla Amerika figürleri yoğun. Golden Globe başta olmak üzere gerek dizinin kendisi gerek oyuncuları çeşitli ödüllere aday olarak gösterildi. Sebebi gerçek yaşanan bu hikayenin çok iyi oyuncularla anlatılıyor olması diyebiliriz Diyebiliriz diyoruz çünkü dizi de yapay gerçeklik kullanılmış. Yani dizi de anlatılanların gerçek hayatta karşılığı yok. Ancak öyle muhteşem bir kurgu var ki. Gerçek gibi. İşte bu yapay gerçekliktir.

Hile mi değil mi bunun kararını siz izleyiciler verecek tabiki. Bir diğer detay ise Fargo aslında bir film. Yani bu dizi bir filmin uyarlaması. Ancak tek uyarlaması değil. Fargo’nun bir dizi uyarlaması daha var. Araştırıp izlemek size kalmış ancak bu dizinin daha çok tutulduğunu söyleyebiliriz. Ve tabiki herkesi diziye bağlayan en önemli nokta Martin Freeman’ın varlığı.

Dizide herkese oyunculuk dersi veriyor diyebilirsiniz çünkü efsane üstü bir performans var. Lester Nygaard rolüyle göreceğimiz Freeman psikopat rolünün hakkını verecek. Yaşanan olayların tümü Minsesota’da geçiyor. Kış aylarına düşkünseniz bu diziye bayılacaksınız çünkü teması kar, rüzgar ve soğuk. Başta Amerika’da geçtiğini söyledik hikayenin. Bundan dolayı Amerika cafeleri, eskitme türü barları, Amerikan vari diyaloglar yoğun olarak karşınıza çıkacak detaylar olacak. 1987 yılının anlatıldığı dizide seri cinayetler ve bu cinayetleri işleyen bir katili göreceğiz.

Seri katil olan Lorne Malvo (Bill Bob Thornton) ve eprili ancak çok duygulu bir adam olan sigorta memuru Lester Nygaard’ın (Martin Freeman) yolları kesişir. Hikayede tam da burada başlıyor. Çünkü seri cinayetler yaşanıyor. Ve Minesota’nın polisi Molly Selverson( Allison Toman) ile Duluth polisi Gus Grimly (Colin Hanks) yaşanan cinayetlere yoğunlaşıyor.

Ve gözler tabiki Lorne ile Lester ikilisinin üstünde olacak. Çünkü oklar bu ikiliyi gösteriyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.