Fringe Dizisi Konusu, Oyuncuları ve Müzikleri

Fringe dizisi Amerikan yapımı bir bilim kurgu dizisidir. Dizi 18 Şubat 2013 tarihinde final yapmıştır. Fringe dizisi 5 sezon sürmüştür ve toplamda 100 bölümden oluşmaktadır. Dizinin çekim mekanları ise Toronto, New York, Vancouver, Britanya Kolumbiyası, Kanada’dır. Dizi süresi genelde 50 dk sürmektedir. Dizideki değişik semboller ise epey merak uyandırmaktadır.

Fringe Dizi Konusu

FBI Dünya’daki gizemli olayları çözmek için Fringe isimli bir ekip kurmuştur. Örneğin yeni doğan bir bebeğin esrarengiz bir şekilde hızlı büyüyerek yaşlanıp ölmesi bu esrarengiz olaylardandır. Dizi The X-Files’dan ilham alınarak tasarlanmıştır. Ancak daha sonra çok farklı bir tarza döndüğü söylenebilir. Dizide esrarengiz olaylar, paralel evren, hastalıklar gibi pek çok farklı konu işlenmektedir.

Fringe Karakterleri

Olivia Dunham

Olivia Dunham çılgın bir bilim adamı olan Walter Bishop’un oğlu Peter Bishop ile aşk yaşamaktadır. Fringe bölümünde çalışan ajanımızdır.

Peter Bishop

Peter Bishop Fringe bölümünde danışmanlık yapmaktadır ve kendisi Walter Bishop’un oğludur. Bölüme yasa dışı olarak dahil olmaktadır.

Walter Bishop

Dizideki üstün zekalı çılgın bilim adamımız. Fringe bölümünde danışmanlık yapmaktadır. Esrarengiz olayları bilim eşliğinde çözmeye çalışmaktadır.

Philip Broyles

Departmanın en üst düzey yetkilisidir.

Astrid Farnsworth

Alivia ve Walter’ın asistanı olan kişidir.

Nina Sharp

Nina Sharp departmana yardım eden kişidir. Kendisi Walter’ın eski ortağıdır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.