Game Of Thrones Benzeri Diziler

Büyük efsane Game Of Thrones son sezonu ile sevenlerine veda etti. Game Of Thrones sona erdikten sonra ise en sık aranan şey ‘Game Of Thrones benzeri diziler’ oldu. Biz de sizler için Game Of Thrones’u özletmeyecek, onunla aynı kategoride olan başarılı dizileri derledik.

Outlander

2.Dünya Savaşı’nda hemşire olarak çalışan bir kadının zamanda yolculuk yaparak 1743 yılının İskoçya’sına gitmesini konu ediniyor. Zamanda yolculuk yaparak İskoçya’ya gelen Claire, kendini 2. James yanlısı bir isyanın tam ortasında buluyor.

Vikings

Destansı savaş sahneleri ile izleyenlerin büyük beğenisini toplamış bir başka yapım da Vikings. 8. Yüzyılın İskandinavya’sında geçen Vikings, sadece basit bir çiftçi olarak yaşamını sürdürürken, cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar’ın ve ailesinin hikayesini merkeze alıyor.

Da Vinci’s Demons

Genç ve çekici Leonardo Da Vinci’yi, Ortaçağın Sherlock Holmes’ü olarak izlediğimiz dizi, Game O Thrones’u aratmayacak başarılı yapımlardan bir tanesi.

The Last Kingdom

BBC’nin başarılı yapımlarından biri olarak izleyicisi ile buluşan The Last Kingdom, Bir İngiliz Kralı’nın oğlu olan Uhtred’in hikayesini merkeze almaktadır.

Marco Polo

Game Of Thrones ile neredeyse aynı görsele ve kaliteye sahip bir dizi. Dizi birçok açıdan Game Of Thrones’u anımsatıyor.

Spartacus : Blood And Sand

Spartacus; Romalıların ihanetine uğrayan, köleliğe zorlanan bir adamın, Gladyatör olarak yeniden doğuşunu ekranlara getiren başarılı bir yapım. O artık, gaddarca yönetilmekte olan bir dünyada yaşam mücadelesi vermek zorunda.

The 100

Bir bilim kurgu dizisi olmasına rağmen, karakter çeşitliliği ve fazlalığı, işlenen güç savaşları bakımından Game Of Thrones ile benzerlik gösteren bir yapım The 100. Dizideki karakterler de fazlasıyla ince düşünülmüş ve kurgulanmış.

Merlin

Game Of Thrones’ta sevdiğiniz her şeyi bulabileceğiniz bir başka yapım daha: Merlin. Ejderhalar, savaşlar ve büyüler…Merlin de, tıpkı Game Of Thrones benzeri diziler listesinden bir dizi olarak sizi tamamen farklı bir evrene taşıyacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.