Glow Up Dizi Konusu

Glow Up Dizi Konusu

Son dönemler de Netflix’de yayınlanmaya başlayan glow up 1980 dönemlerden gelen bir dizi olarak ön plana çıkmaktadır. Los Angeles de yaşayan ve kendini daha yükseğe taşımak isteyen bir aktris olan Ruth Wilder’ın hayatını konu alan bir dizidir. Kadın güreşçilerin son derece parlak ve renkli taytlı dünyalarına girerek star olma yolunda ilerleyen ve bunun için son bir şans yakalamak isteyene Ruth’u Alison Brie oyuncusu canlandırmaktadır.

Ruth telefon gelmesi üzerine işin ne olduğunu bilmeden görüşmeye gider. Kendini batmış ve yükselmek isteyen kadınlar arasında bulur. Kadınların ne kadar güçlü olabileceklerini anlatan bir dizi ve oldukça rağbet görmüş bir dizidir.

14 kadına güreş yıldızı olmaları için yardım eden Sam, oldukça yardımsever bir karakterdir. Hollwood’da yer bulmaya çalışan Ruth’un asıl karakteri ise eski bir dizi oyuncusu olan ve çocuk sahibi olmak için işi bırakan Debby’dir. Asıl kavga burada başlayacaktır.

Glow up dizisi 1980 dönemlerinde gerçek kadın güreşçilerin şovundan ilham alınarak yapılmış olan bir dizidir. O dönemin Sovyetler Birliği ile yaşanan gerilimi de konu almıştır. Dizi de 1980 dönemleri de yansıtıldığı için o dönemin kabarık saçları ve renkli taytları bolca görebilirsiniz. Hem kadın güreşçileri hem de kadınlar arasında yaşanan rekabeti konu alan dizi son dönemler de en çok izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştır. Glow Up Dizi Konusu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.