Godless Dizi İncelemesi

Godless

Hem bir zamanlar evlat olarak yanına aldığı hem de çetesinin eski üyesini arayan acımasız bir kanun kaçağı gittiği tüm kasabalarda dehşet saçar. Ondan kaçan evlatlığı ise sadece kadınların yaşadığı sessiz bir kasabada yeni bir hayata merhaba demiştir. Suç makinesi Frank Griffin (Jeff Daniels) ve onun haydut çetesi, kardeşliğe ihanet eden evlatlığı  Roy Goode’ye (Jack O’Connell) karşı intikam görevi üstleniyor.

Roy, koşarken, sert bir dul olan Alice Fletcher’ın (Michelle Dockery) sığındığı, esas olarak kadınlardan yönetilen, yıpranmış, yalıtılmış bir maden kasabası olan La Belle, NM’de sığınmak istiyor. La Belle’e ulaşan kelime Griffin’e giderken, kasaba yasadışı bir batı sınırındaki cinayet çetesine karşı savunmak için bir araya geliyor.

Scott Frank tarafından hayata geçirilen Godless, kadınların ağırlıkta olduğu bir western filmiyle dikkatleri üzerine çekmesini bildi. 1800’lü yılların sonuna doğru yaşanan olayları konu alan Godless, hem kadrosuyla hem de içeriğindeki tezatlıklarla seyircisinin karşısına çıktı. Çıktığı ilk günden itibaren ilgiyle izlendi. Dizi filmin süre sıkıntısı olmadan yaratıldığı göz önüne alındığında konusu ve oyunculuklarıyla çok sevildi.

İzleyiciler Ne Diyor?

“ Her an, Western’i kadınlar açısından seyretmek çok keyifli. Godless yaratılırken oldukça emek sarfedilmiş olmasıyla seyirci için, “Godless” bir saniyenizi bile israf etmez.” Diyen seyircilerin yanı sıra  “En iyi Batılıların kalbinde adalet ve intikam hikayeleri  her zaman ilgi çekici olmuştur.  Ve bu hikayelerin zamanın sosyal gerçeklerini anlattığı zaman daha da seviliyor” diyen bir çok izleyici Godless’i bir numaraya oturttular bile.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.