HBO Mini Dizileri Listesi

HBO MİNİ DİZİLERİ

  • THE NIGHT OF: Heyecan uyandıran bir konuya sahip olan The Night Of, HBO’nun kaliteli mini dizilerinden bir tanesidir. Konusu, bir cinayetin ve bu cinayeti işlediği iddia edilen kişinin etrafında dönmektedir. Kendini aklayabilmek için avukatı ile birlikte verdiği mücadele ekrana yansıtılmaktadır.
  • GENERATION KILL: 2008 yapımı HBO mini yapımlarından bir tanesi olan Generation Kill, bir savaş muhabiri olan Evan Wright’ın aynı adlı romanının bir uyarlamasıdır. Seri, denizcilerin Irak’ı işgal etme hazırlıkları ile başlar ve ve Bağdat’a ulaşana kadar geçen olaylar ele alınır.
  • BAND OF BROTHERS: 2001 tarihli, Tom Hanks ve Steven Spielberg’ün üstlendiği harika bir HBO mini serisidir. Dizi, 2. Dünya Savaşında Amerikan ordusunun Easy bölüğünde yaşananlara odaklanan bir savaş dizisidir.
  • JOHN ADAMS: Amerikan Bağımsızlık Savaşını ve kuruluş aşamasının ilk 50 yılını konu alan HBO mini dizisi, Amerika’nın politik hikayesini ve dramatik aile hayatını konu edinmektedir.
  • THE PACIFIC: 10 bölümden oluşan mini yapım The Pacific; 2.Dünya Savaşını konu alan bir başka yapımdır. Amerikan Deniz Piyade Kolordusu’nun Pasifik Cephesi’nde Japon İmparatorluğu’na karşı vermiş olduğu mücadeleyi konu edinmiştir.
  • CHERNOBYL: HBO’nun büyük ses getiren 2019 yapımı bir başka mini dizisidir. Dizi, Chernobyl felaketini, sonrasında yaşananları ve faciayı kontrol altına almak için kendilerini feda eden kahramanları işlemektedir.
  • HELLO LADIES: Fiziksel özellikleri açısından tuhaf olarak görülebilecek, beceriksiz ve fazlasıyla garip bir adam olan Stephan, aşkın peşindedir. Stephan’ın Los Angeles’ta birbirinden güzel kadınlarla bir ilişki kurabilmek için verdiği çabayı kahkahalarla izleyeceksiniz.
  • ANGELS IN AMERICA: HBO tarafından izleyici karşısına çıkarılan bir başka mini dizi de Angel in America. Dizi, Tony Kushner tarafından yazılmış olan bir tiyatro oyununun uyarlamasıdır.
  • LUCK: Ortakları yüzünden 3 yılını hapishanede geçiren Chester, işinde uzman bir bahisçidir. Hayatında şanstan yana hiçbir şekilde yüzü gülmeyen Chester, satın aldığı bir at sayesinde, işini artık şansa bırakmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.