IMDB Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler

 

IMDB Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler

Günümüz televizyonlarında izleyebileceğimiz birçok diziler var. Yabancı dizilerin Türkiye’de de yoğun ilgi gördüğünü tecrübe etmiş bulunuyoruz. Yerli, yabancı, türüne göre, izlenme oranına göre, alınan eleştiri ve yorumlara göre bu dizileri sınıflandırabiliriz. Fakat uluslararası düzeyde kabul gören en geçerli sıralandırma IMDB (Internet Movie Data Base) sınıflandırmasıdır. Bunlardan birçoğu IMDB puanının üst sıralarına oturmuş ve dizilerin ilk bölümden itibaren halen bu yükselişi korumaktadır. İşte zirvedeki ilk 5 yabancı dizimiz:

1- Breaking Bad
IMDB puanı: 9,5
Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Betsy Brandt
Konusu: Çalışmayan bir akciğer kanseri teşhisi konan bir lise kimyager öğretmeni ailenin geleceğini güvence altına almak için metamfetaminin imalatı ve satışı üzerine kurulu düzen getirmektedir.
2- Game Of Thrones
IMDB puanı: 9,5
Oyuncular : Emilia Clarke,Peter Dinklage,Kit Harington,Lena Headey
Konusu:  Dokuz asıl aile Westoros’un efsanevi topraklarında kontrol ve yönetimi ele almak için savaşıyor,binlerce yıldır unutulmuş bir yarış geri dönüyor.

3-Sherlock
IMDB puanı: 9,2
Oyuncular: Benedict Cumberbatch,Martin Freeman,Una Stubbs,Rupert Grayes
Konusu: 21. yüzyıl Londra’sında suçu çözen ünlü polis teşkilatının polisi Sherlock Holmes  ve ev arkadaşı doktor Watson bulunuyor.
4- Vikings
IMDB puanı: 8,9
Oyuncular :  Gustaf Skarsgard, Katheryn Winnick,Alexander Ludwig,Travis Fimme
Konusu: Vikinglerin dünyası, Norveç efsanesine ve tarihin sayfalarına çıkan ilk Viking olan Ragnar Lothbrok’un yolculuğuyla hayata geçirildi.Her yıl yeni bir ülke yeni bir keşiflerle dolu maceralara atılmakla birlikte birçok çıkarcı dostlarda edinmektedir.
5- Dexter
Imdb puanı: 8,7
Oyuncular:  Michael C. Hall,Jennifer Carpenter,David Zavas, James Remar
Konusu: Narin bir huylu olan Dexter, günümüzde Miami polisini dikkatini çeken kan sıçratan bir analist branşında çalışmaktadır. Ancak geceleri ise asıl işini yapmaktansa diğer katilleri hedef alanında gören seri bir katil olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.