IMDB Puanına Göre En İyi Polisiye Diziler

IMDB PUANINA GÖRE EN İYİ POLİSİYE DİZİLER

SHERLOCK HOLMES (9,2)

Benedict Cumberbatch’ın izleyenlerin büyük beğenisini topladığı ve geniş bir hayran kitlesine ulaştığı dizisi Sherlock’da, her bölüm ayrı bir olaya kapı açıyor, her bölüm ayrı bir heyecan veriyor. Dizideki bütün oyuncular harika bir uyum içerisinde hareket ediyor.

TRUE DETECTIVE (9,0)

Bağımlılık yapan bir başka dizi de, True Detective. Dizi her sezon farklı karakterleri ve farklı olayları ekrana taşıyor. Her sezon birbirinden bağımsız olaylar izleyici ile buluşuyor.

FARGO (9,0)

FX tarafından ekrana taşınan Fargo, Coen kardeşlerin 1996 yılında çektikleri aynı adlı filmden ilham alınarak hazırlanmış.

MINDHUNTER (8,6)

1970’li yılların sonunda, iki FBI ajanının katillerin psikolojisini inceleyerek onlarla empati kurmaya çalışmaları ve başka suçların yaşanmaması için verdikleri mücadeleyi konu ediniyor.

LUTHER (8,5)

Dizide fazlasıyla agresif, üzerinden çıkarmadığı gri paltosuyla gönüllere taht kurmuş, muazzam zekası ile kendine hayran bırakan John Luther’ı ve onun çözmek zorunda olduğu başa çıkması zor davaları seyrediyoruz. Ayrıca Ruth Wilson’ın da rolünde harika olduğunu eklemeden geçmemek gerek.

BROADCHURCH (8,4)

David Tennant, Olivia Colman, Jodie Whittaker ve Andrew Buchan’ın başrollerinde yer aldığı, bol ödül toplamış olan Broadchurch, insanı bütün gün bıkmadan kendini izlettirebilecek güce sahip.

SHARP OBJECTS (8,3)

Başarılı ve ses getiren dizileri ile ünlü HBO’nun bir başka mini dizisi Sharp Objects; büyümüş olduğu kasabada işlenen bir cinayetin perde arkasını çözmek aradan geçen yılların ardından, doğup büyüdüğü kasabaya geri gelen gazeteci Camille Preaker’ın hikayesini temel alıyor.

THE KILLING (8,3)

Forbrydelsen isimli Danimarka yapımı dizinin Amerikan uyarlaması olarak ekrana taşınan dizi The Killing, Seattle’da geçiyor ve Sarah Linden ile Stephen Holder’ın araştırmakla görevli olduğu cinayeti merkezine alıyor. Dizi aslında ne yazık ki ülkemizde hak ettiği değeri göremeyen yapımların arasında.


1 thought on “IMDB Puanına Göre En İyi Polisiye Diziler

  1. Fringe dizisinden bahsetmek istiyorum çünkü benim en sevdiğim içlerinde. IMDB puanını sonuna kadar hak ediyor bu dizi. Bilim kurgu sevenler özellikle kaçırmasınlar. Oyunculuklarda ayrıca güzel hayatımda izlediğim en güzel dizilerden biriydi diyebilirim. Tadı damağımda kaldı resmen artık böyle diziler yapılmıyor. Benzer dizi önerisi olan varsa yazsın lütfen arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.