Insatiable 1.Sezon 1.Bölüm İncelemesi

Toplumsal normları bir kere daha düşündüren bir dizi olan Insatiable ilk bölümden itibaren izleyicileri ikiye bölüyor. Ana karakterlerden Patty’nin depresyon sürecinde evsiz bir adamla kavgaya girmesi ile dizi başlıyor. Kilolarıyla kavga halinde olan Patty’nin lise hayatı sırf bu yüzden çok kötü geçmiştir. Ara ara geçirdiği depresyonlar da bugünlerden ona bir mirastır. Bu sefer ki depresyon sürecinde market öünde evsiz bir adam kendisine şişman demiştir.

Bunu duyan Patty adamla yumruklaşmaya başlar ancak adam Patty’nin çenesini kırar. Kırılan çene Patty için dert olmaz hatta avantaja dönüşür. Böylelikle yemeği azaltmış ve kilo vermiştir. Ancak evsiz adam bununla da kalmayıp Patty’den şikayetçi olunca işler arap saçına döner.  Patty’nin yolu tam da bu esnada  avukat Bob Armstrong ile kesişir. Bob bildiğimiz avukatlardan değil. Kendisi hem avukat hem de kadınları güzellik yarışmalarına hazırlayan bir koç. Son koçluğu kendisi için acı bir deneyim olur.

Güzellik yarışmasına hazırladığı kızlardan biri yarışmada birinci olamamıştır. Bunu hırsa dönüştüren annesi ise Bob’a iftira atmaya başlar. Amacı mesleki kariyerini zedelemek. Patty kendisi için bulunmaz bir fırsattır. Ücretsiz olarak avukatlığını yaparak mesleğindeki bu çalkantıyı aşmayı planlamaktadır. Ayrıca Patty’i güzellik yarışmasına hazırlayarak zedelenen koçluğunu toparlayacaktır. Ezeli rakibi olan Bob Barnard’a da haddini bildirmeyi amaçlıyor bu sayede. Kısaca yeni silah Patty’dir. Ancak Patty geçmişten gelen huyları ile Bob’a zor zamanlar yaşatacağa benziyor.

Sonuçta hiç alışkın olmadığı bir yaşam tarzına merhaba diyecek. Ama göreceğiz ki lisede dış görüntüsünden dolayı zorluk yaşayan Patty işler yoluna girince başka muamelele karşılaşacak. Kaybolmuş itibarını geri kazanacak. Bu sezonda kadın meta mıdır sorusunu çok soracaksınız çünkü dizi bu soruyu sorduracak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.