OZARK

Netflix’in yapımları arasında yer alan ve 21 Temmuz 2017 tarihinde izleyici karşısına çıkardığı Ozark’ın ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. 

Her bir bölüm hemen hemen 60 dakika sürüyor, final bölümü dışında; final bölümünün süresi yaklaşık 80 dakika. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Bill Dubuque ve Mark Williams oturuyor. Ayrıca dizide başrol oyuncusu olarak göreceğimiz Jason Bateman de hem yapımcısı hem de yönetmeni olarak dizinin kamera arkasında da yer alıyor.

Dizi Konusu

Marty Byrde isimli karakter, Chicago’da bir mali danışmanlık şirketinin ortağı olarak iş yapmaktadır. Rakamlarla arası iyi olan ve onlarla oynamayı seven Marty’nin hayali, küçükken matematikçi olmaktır ama parayı da çok sevdiği için mali danışman olmayı seçmiştir. Bu şekilde de sevdiği iki şeyi bir arada yakalayabilmiştir: Para ve sayılar.
Marty oldukça güzel bir aileye sahiptir ve mutlu bir adamdır. Çok para kazanan fakat gösterişli bir hayatı tercih etmeyen Marty, çocuklarına yatırım yapmayı tercih eder. Vergisini zamanında, kaçırmadan öder, gerektiği zaman gidip oyunu kullanır; yani fazlasıyla dürüst ve bilinçli bir vatandaştır. Bütün bunların yanı sıra,  Marty oldukça zeki bir adamdır da; kazanamayacağı oyunu görür ve oynamaz. 
Garantici bir karaktere sahiptir. Şimdiye kadar bahsi geçen her şey gayet kusursuz gibi gelir ama aslında işin aslı pek de öyle değildir. Marty bu zamana kadar kazanmış olduğu bütün servetini kara para aklayarak yapmıştır. Bu şekilde de zengin ve görevlerini yerine getiren, kusursuz bir vatandaş olabilmiştir. Bir gün bütün işleri sarpa sarar ve ölümle yüz yüze gelir. Bu olayın sonucunda yaptığı bir anlaşma ile, ailesiyle birlikte bütün düzenini bir kenara bırakır ve Ozark denilen ticari bir kasabaya taşınır. İşi fazlasıyla zor olan Marty’nin şansı yok denecek kadar azdır fakat hayatta kalabilmek adına imkansızı gerçekleştirmek mecburiyetindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.