Patrick Melrose Dizi İncelemesi

Patrick Melrose Dizi İncelemesi

 Benedict Cumberbatch (Patrick Melrose), Jennifer Jason Leigh (Eleanor Melrose), Hugo Weaving (David Melrose), Anna Madele (Mary Melrose), Allison Williams (Marianne), Blythe Danner (Nancy), Pip Torrens (Nicholas Pratt), Jessica Raine (Julia), Prasanna Puwanarajah (Johnny Hall), Holliday Grainger (Bridget Watson Scott), Indira Varma (Anne Moore), Celia Imrie (Kettle) gibi isimlerin rol aldığı Patrick Melrose serisi kötü bir çocukluk yaşayan ve bunu geride bırakıp daha aristokrat bir hayat geçirmekte olan Patrick Melrose’un hayatını konu alıyor.

Emmy ödüllü Benedict Cumberbatch’in başrolde olduğu ve aynı zamanda yardımcı yapımcı olduğu dizinin senaristi ise BAFTA adayı David Nicholls. Dizinin yürütücü yapımcılığını ise Helen Flint, Stephen Smallwood ve Claudine Sturdy üstleniyor.

Patrick Melrose’un prodüksiyonu Sky Atlantic ve Showtime tarafından ortaklaşa gerçekleşiyor. Dizinin yönetmeni ise Alman yönetmen Edward Berger. Dizinin ana konusu olarak Melrose’un aile hayatı, çocukluğu ve uyuşturucuya olan bağımlılığı ele alınıyor.

Her dizi bölümü Patrick Melrose’un anılarından bir tanesini anlatıyor. Güney Fransa’da başlayıp 1960’lı yılların New York’unda devam eden dizi 2000’lerin İngiltere’sine geldindiğinde sonlanacak. Beş bölümden oluşacak olan bu dizi, üç farklı zaman diliminde ve üç farklı mekanda geçiyor.

Öykülerin adlarının ise; Never Mind, Bad News, Some Hope, Mother’s Milk ve At Last olacağı kesinleşmiş durumda. Benedict Cumberbatch’in dizinin başrolü olan Patrick Melrose’a hayat verdiği bu seri, Edward St. Aubyn’in yazdığı yarı otobiyografik romanlardan uyarlanarak ekran karşısına çıkıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.