‘Resident Evil 4 Remake incelemesi: tombala

BENn Capcom’un orijinali elden geçirme çabası Resident Evil oyunlar, yeniden yapım Resident Evil 4 savunulması en zor projedir. Zaman, sabit kamera açılarına ve garip kontrollere karşı nazik davranmamış olsa da Resident Evil 2 Ve 3, Resident Evil 4 önceki başlıkların yorgun geleneklerini yeniden icat etmek için özel olarak tasarlandı. O kadar başarılıydı ki, oyunlar savaş tanrısı ile Fortnite üçüncü şahıs eylemlerini ifade etmek için yine de tasarım sözlüğüne bakın. Yirmi yıl sonra, orijinal konut 4 sadece oynanabilir değil, aynı zamanda son derece heyecan verici, aksiyon oyunu tasarımında bir ustalık sınıfı olmaya devam ediyor.

Dolayısıyla, sorumluluğu Resident Evil 4 Yeniden Yapım işleri mahvetmemekle çok ilgili. Capcom’un tornavidalarını atomik hassasiyetle uyguladığını söylemek büyük bir rahatlama sağlıyor. Bu yenileme, yapan temel nitelikleri korur Resident Evil 4 tüm zamanların en büyük oyunlarından biri. Yoğun kalabalık kontrollü dövüş, sonsuz yaratıcı aksiyon sekansları, hatta B-filmi hikaye anlatımı, geçiş döneminde tanınabilir ve tamamen eğlenceli bir biçimde hayatta kalıyor. Bu, düz bir kaplama olduğu anlamına gelmez. Dövüş ince ayar yapıldı, belirli sekanslar yeniden tasarlandı, bazı fikirler genişletildi ve hatta birkaçı kaldırıldı. Ancak ana geçiş çizgisi belirgin bir şekilde konut 42005’teki kadar taze ve canlandırıcı.

yeniden yapımı gibi konut 2Capcom’un Resident Evil 4 Yeniden Yapım şirketin RE motorunda oyunun tamamen yeniden inşası. Bununla birlikte, görsel revizyonun karşılaştığı zorluk biraz farklıdır. Capcom, önceden işlenmiş ortamları 3B’ye yeniden bağlamsallaştırmak yerine, orijinalin sunumunu sade, ürkütücü estetiğinden ödün vermeden güncellemelidir.

Capcom bu konuda iyi bir denge kuruyor. Açılış köy alanı, büyük ölçüde sonbaharın kahverengi tonlarında boyanmış durumda, ancak her şey çok daha karmaşık bir şekilde çizilmiş. Açılan köyün binalarının çıkıntılı taş işçiliğini, sarkık çatılarının üst üste binen kil kiremitlerini görebilirsiniz. Belki de en etkileyici görsel çalışma, oyun boyunca sizi sürekli taciz eden temel seviye düşmanlar olan Ganados’ta. Capcom, GameCube günlerinin kabaca yontulmuş çokgenleri üzerindeki ifade doğasını geliştirmek için modern işleme teknolojisinin gücünden yararlanır. Ganadoların derin çizgili yüzlerinde delici gözleri ve yüzlerine kan sıçradığında bile görünür kalan rictus yüz buruşturmaları vardır.

Resident Evil 4 Yeniden Yapım
Resident Evil 4’ün Yeniden Yapımı. Kredi bilgileri: Capcom

Daha genel olarak, yeniden yapımın açılış bölümü, Capcom’un koruma ile değiştirmeyi nasıl dengelediğine dair kullanışlı bir anlık görüntü sağlar. Leon’un Hunter’s Lodge’da Ganado’larla ilk karşılaşması daha ayrıntılı hale getirildi, gerilimi daha kademeli bir şekilde artırdı ve yanlış ayaklı kıdemli oyunculara birkaç yeni şok ekledi. Karşılaştırıldığında, aşağıdaki köy savaşı, orijinalin endüstriyel öncesi düdüklü tenceresini daha doğrudan taklit ederek bu ikonik set parçasının parlaklığını mükemmel bir şekilde yakalıyor.

Yine de burada bile, esas olarak yeniden yapımın dövüş ayarlamaları etrafında dönen ince değişiklikler var. Leon artık düşmanlara gizlice yaklaşabilir ve onları bir bıçakla sessizce dağıtabilir, oyunun mekanik döngüsüne hafif bir gizlilik serpiştirebilir. Benzer Bizden geriye kalanlarbu, karşılaşmalar sırasında hayaletle karşılaşmaktan çok, kaçınılmaz bir şekilde tespit edilene kadar gerilim oluşturmakla ilgili, bunun üzerine kıyamet kopuyor.
Bıçaklar, yeniden yapımın dövüş değişikliklerinde bir odak noktasıdır. Leon’un bıçağı, birkaç sessiz öldürme yapmanıza izin vermenin yanı sıra, düşman saldırılarını savuşturmasına, kıskaçlardan hızla kurtulmasına ve aciz düşmanları iyileşemeden ortadan kaldırmasına da olanak tanır. Gerçekten de, bıçaklar yararlı araçlardır. konut 4 remake, bu yüzden de bir bedeli var. Leon’un hayatta kalma bıçağı, sonunda kırılana kadar kullanıldıkça bozulur. Böyle bir durumda, onarım yapacak bir yer bulana kadar çok daha kırılgan mutfak bıçaklarına ve çevreden koparılmış diğer bıçaklara güveDizihniz gerekir.

Daha ayrıntılı bıçak işinin ötesinde, Resi 4’ler dövüş büyük ölçüde orijinaline sadık, yani yüce. Ganadolar, her zamanki gibi nefis bir şekilde amansız, çıplak ellerden çiftlik aletlerine ve motorlu testerelere kadar her şeyle üzerinize saldırıyor. Leon, bu koordineli saldırılara, soğukkanlı atışlar ve dövüş sanatları yeteneğinin bir karışımıyla karşılık verir, düşmanları kafadan vuruşlarla sersemletir ve ardından bir açıklık çemberi için ileri atılır. Leon’un bıçak sayaçlarının yanı sıra, hareket setinde birkaç küçük ama önemli değişiklik daha var. Leon artık saldırabilir, bu da bir dövüş sırasında pozisyon değiştirmeyi kolaylaştırırken, belirli saldırılar bir düğmeye zamanında yanıt vererek atlatılabilir. Bunlar bir araya geldiğinde, Leon’un önüne atılan hemen hemen tüm saldırılara karşı koymasını sağlar ve bu, her şeyi doğru zamanladığınızda inanılmaz derecede tatmin edicidir.

Resident Evil 4 Yeniden Yapım
Resident Evil 4’ün Yeniden Yapımı. Kredi bilgileri: Capcom

Açık olmak gerekirse, Capcom değişmedi konut 4 mükemmellik talep eden dövüşçü bir ritim-aksiyon oyununa dönüşüyor. Hala temelde sizin için mevcut olan kaynakların mantıklı kullanımı ile ilgilidir. Duruma uygun silahları seçmek, çevreyi kendi avantajınıza kullanmak, kendinizi mobilyalarla dolu bir binanın içine barikat etmek veya düşmanlarınızı yakmak için patlayıcı variller ve tavan lambaları fırlatmak gibi savaşın çok önemli bir parçası olmaya devam ediyor. Düşmanlarınızın silahlarını onlara karşı kullanmak özellikle tatmin edicidir. Bir ganado’nun elindeki bir dinamit sizin için olduğu kadar onlar için de tehlikelidir ve dikkatli bir şekilde yapılan bir atış, bir grup düşmanı yere yayarak hem cephanenizi hem de sağlığınızı koruyabilir. Orijinalde olduğu gibi, anında yaratıcı problem çözme ve taktik değiştirme için önemli bir alan var ve Capcom’un yaptığı ayarlamalar bu ortaya çıkan oyuna katkıda bulunuyor.

Çatışma hoş bir şekilde tanıdık gelse de, hikayede daha kapsamlı değişiklikler yapıldı. Bunların çoğu, orijinalinden yayılan ezici peynir kokusunu azaltmaya çalışan yeniden yazılmış bir senaryo ile daha spesifik olarak hikaye anlatıcılığına yöneliktir. Ancak ana olay örgüsü, farklı zamanlarda veya farklı şekillerde meydana gelen bazı önemli olaylarla yer yer değiştirildi.

Bu değişiklikler hikayeyi daha iyi hale getiriyor mu? Kitlesel olarak değil. Konu, belirgin bir şekilde B-filmi olmaya devam ederken, yazı ve karakterler onlar hakkında baş döndürücü bir queso kokusunu koruyor. henüz iken Resi 4’ler anlatı hiçbir zaman, diyelim ki, onunki kadar beğenilmeyecek. Bizden geriye kalanlar, yine de çok eğlenceli. Ve Ashley’e daha yuvarlak bir karakter vermek, ona yöneltilen balistik açıdan daha korkunç sözlerden bazılarını kaldırmak gibi bazı gerçek iyileştirmeler sağlıyor.

Resident Evil 4 Yeniden Yapım
Resident Evil 4’ün Yeniden Yapımı. Kredi bilgileri: Capcom

Her iki şekilde de, amacı Resi 4’ler hikaye büyük bir edebi eser olmak için değil, oyunun benzersiz set-parça tasarımını kolaylaştırmak içindir. Bu oyunun ne kadar sık ​​ve zekice yükseldiğini ve kendini yeniden icat ettiğini unutmak kolaydır. Girdiğiniz hemen hemen her alan size yeni bir fikir fırlatır veya önceki fikirleri beklentilerinizi alt üst edecek şekilde yeniden düzenler. Yeniden yapılanma, bu yaratıcılığı vurgulamak için harika bir iş çıkarıyor. Yine, her şey tam olarak aynı şekilde gelişmez. Bazı sabit parçalar orijinaliyle hemen hemen aynıdır, ancak diğerleri genellikle daha iyi olacak şekilde rafine edilmiş veya ayarlanmıştır. Oyunun en geliştirilmiş bölümlerinden biri, Ashley olarak oynadığınız kısa bir sekans. Bir zamanlar en zayıf kısmı Resident Evil 4bu bölüm fevkalade gergin bir set parçasına dönüştürüldü, işe yaramayanların çoğu çıkarıldı ve aksiyonu orijinal sekansın en iyi fikrine yeniden odakladı.

Hemen hemen tüm ana diziler yeniden çevrime girmiş olsa da, her şey tam olarak değil. En büyük ihmal, neredeyse tamamen silinmiş olan hızlı olaylardır. Bu, çoğunlukla, oyun bekleDizihdik bir şey yaptığında aniden ölme olasılığınızın düşük olduğu anlamına gelir, ancak bu, özellikle bir patron dövüşünün nasıl çalıştığına dair bazı önemli değişiklikler anlamına gelir. Net sonuç kesinlikle bir gelişmedir, ancak daha yakın ve kişisel bir karşılaşma yaratır.

Yeniden yapılanma birkaç kusur sporu yapıyor. Ashley belli ki uzun süredir kilitli, çünkü seninleyken sürekli nefes nefese kalıyor ve arkandan hiperventilasyonu bir süre sonra dikkati dağıtıyor. Yeniden yapılanma ayrıca, NPC arkadaşlarının bulmaca çözümlerini siz onları kendiniz çözme şansınız olmadan önce işaret eden son eğilimini de takip ediyor. Son olarak, tüccarın etrafında dönen pek çok yeni içerik var ve bunlardan bazıları Capcom’un diğer tasarım değişikliklerine kıyasla levye gibi geliyor. Her zaman oyunun genel akışına uymaz ve bu kadar geniş kapsamlı bir oyunda gereksiz hissettirir.

Ancak bunlar küçük kelime oyunları. Herşey söylendi, Resident Evil 4 umduğunuz kadar iyi bir yeniden yapım, orijinali neyin harika yaptığını açıkça anlayan, gerekli gördüğü yerlerde dikkate alınan değişiklikleri yapan, oyunun çok iyi çalışmayan kısımlarını iyileştiren ve tabii ki bütünü yapan Gözde daha kolay deneyim. Bir ayarlama kadar gerekli olmayabilir Resident Evil 2ancak yine de şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan birini yeniden ziyaret etmek için harika bir bahane.

Resident Evil 4 Yeniden Yapım 24 Mart’ta piyasaya çıkıyor. PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X & S ve PC’de. NME PC’de inceledi.

Karar

Capcom’un yeniden yapımı Resident Evil 4 en iyi niteliklerini geliştiren ve pürüzleri ortadan kaldıran dikkatli değişiklikler yaparken, orijinalin büyüklüğünün korunmasını sağlar.

Artıları

  • Fantastik görsel güncelleme
  • Orijinali harika yapan her şeyi korur
  • Küçük mekanik ayarlamalar temel dövüşü geliştirir

Eksileri

  • Hikaye tek kullanımlık kalır
  • Yoldaşlar, bulmaca çözümlerini belirtmek için aşırı istekli
  • Bazı gereksiz ekstra içerik


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

AgenCuan merupakan salah satu situs slot gacor uang asli yang menggunakan deposit via ovo 10 ribu, untuk link daftar bisa klik http://faculty.washington.edu/sburden/avm/slot-dana/. judi bola pragmatic play slot pragmatic play online surya168 idn poker idn poker slot online akun pro thailand