Sharp Objects Detaylı Dizi İncelemesi

SHARP OBJECTS DETAYLI DİZİ İNCELEMESİ

Sharp Objects aslında Türkiye’de çoğumuzun bildiği bir eserin uyarlaması. Keskin Şeyler isimli kitap Gillian Flynn’in çevirisi. Bu dizinin ana temasının korku ve onu tetikleyen merak olduğunu söyleyebiliriz. Final bölümünde dahi merak duygunuzun kırılmamış olduğunu göreceksiniz. Ve gayet gergin enerjiler taşıyan bir dizi. İzlerken sinirden yerinizde duramayabilirsiniz.

Başrolünde Amy Adams’ı görüyoruz. Dizinin mucidi ise Marti Noxon. Amy Adams’ın namı bu dizi için pek iç açıcı değil, biliyoruz. Kendisinin biraz enerjisi düşük halleri, yaş almasını çok belli ettiği düşünülecek olursa bu dizinin başrol karakterine yeterli olmayacağı düşünülebilir. Hepimizin algısı aynı çünkü başrol her zaman parlamalı. Ancak dizi bizi ters köşe ederek başrolü de tamamen enerjisi düşük bir profil olarak bize sundu. O yüzden kötü durmadı hatta çok da iyi oldu.

Dizinin konusuna gelecek olursak vahşi bir cinayeti gazetede manşet yapacak bir gazeticiyle karşılaşacağız. Bu cinayeti yazarken kendisiyle ve geçmişiyle yüzleşecek. Tabii ki gazetecimiz Amy Adams’ın canlandırdığı Camille Preaker’den başkası değil. Camille aşırı sorunlu bir tip. O kadar doğrunun arasında yanlışı bulup ona tutunacak kadar sorunlu. Birde Patricia Clarkson karakteri var. Patricia karakteri de civarda göremeyeceğiniz kadar iç bunaltan bir anne modeli. Ve problemlerini marka haline getiren, bununla gurur duyan Amma’yı görüyoruz. Sorununu tespit edip bunu çözmek yerine madalya gibi taşıyan insanlardan Amma.

Bu dizi baştan sona gerçeklik içeren bir dizi. Belki evinizde belki arkadaşınızın evinde ama muhakkak bir yerlerde bu olaylar ve karakterler var. Belki de sizsiniz, kim bilir? Dizi senaryo olarak her şeyi izleyicinin önüne koymuyor. Bazı sahneler hiç görülmeyen olayların yaşandığını anlatıyor bize.  Ve bu olayın nasıl cereyan ettiğini  sizin düşünmenizi  bekliyor. Katili bile başta tam tahmin etmiyorken birde izleyiciyi bu maceraya dahil etmesi diziyi üst kültür dizisi yapmaya yeter de artar bile.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.