Silicon Valley 6. Sezon

Silicon Valley 6. Sezon

HBO’nun popüler komedi dizilerinden olan Silicon Valley, 6. Sezonu ile ekranlara ve sevenlerine veda edecek. Ekim ayında yayınlanmayan başlayan dizinin 6.sezonu, dizinin diğer sezonlarından farklı olarak 7 bölüm sürecek. Dizinin ilk ve beşinci sezonu 8 bölüm, diğer sezonları ise 10 bölüm sürmüştü. Slicon Valley IMDB puanı 8.5 gibi yüksek bir değer olarak dikkat çekiyor.

Dizinin konusundan bahsedersek; herkes meşhur Silikon Vadisini mutlaka duymuştur. ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki San Jose Vadisi, daha çok bilinen adıyla da Silikon Vadisi, Amerika’daki teknolojik Ar-Ge çalışmalarının yoğun olarak yapıldığı yerdir. Burası, pek çok teknoloji devinin de çıkış noktasıdır.

İşte dizinin konu aldığı hikaye de tam olarak burada başlıyor. Silikon Vadisinde çalışmakta olan 4 arkadaşı, onların vadideki yaşantılarını merkeze alıyor. Dizi olaylara, dizinin baş karakteri olan Richard Hendricks’in farkında olmadan inanılmaz bir sıkıştırma oranına sahip bir algoritma oluşturmasıyla başlıyor. Meydana gelen bu olayın ardından, büyük şirketler Richard’ın peşine düşerler; hikaye bu şirketleri ve onların CEO’larını, kahramanımızın fikrini çalmaya çalışan firmaları, kahramanlarımızın kendi şirketleri ‘’Pied Piper’’ı kurma çabalarını gözler önüne seriyor.

Silicon Valley’nin ortak yürütücü yapımcı kadrosunda bulunan ve aynı kanalda yayınlanmakta olan komedi dizisi ‘’Barry’’i de ekranlara taşıyarak izleyici ile buluşturan Alec Berg ve Mike Judge, dizinin 6.sezonu ile ekranlara veda edecek olmasını şu şekilde yorumlamıştı: ‘’ Silicon Valley bizlerin kariyeri ve hayatları için bir dönüm noktasıydı. Diziyi çok özleyeceğiz. 6.sezon, finale yakışacak bir şekilde son bulacak. Mükemmel oyuncu kadromuza, teknik ekibimize ve HBO’daki bütün partnerlerimize teşekkür ederiz’’.
Başarılı komedi dizinin başrollerinde yer alan isimler; Thomas Middleditch, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Martin Starr, Josh Brener, Amanda Crew, Matt Ross, Jimmy O. Yang, T.J Miller ve Suzanne Cryer’dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.