Skam Dizi Oyuncuları ve Karakterleri

Skam dizi oyuncuları ve karakterleri,

Josefine Frida Pettersen/ Noora Amalie Sætre: Josefine Frida Pettersen tarafından canlandırılan Noora karakteri; güzeller güzeli, oldukça zeki, ağır başlı ve feminist bir kızdır. Okulun popüler kötü çocuğu William’a karşı bir takım hisler beslemektedir ancak bunun üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Onun bu aklı başında ve dik kafalı karakteri William’ı da etkileyecektir. Dizi süresince en az evrim geçiren karakterlerden bir tanesi. Ayrıca aile ilişkileri de pek iyi değil. Ailesinin onu sevmediğini bu yüzden de Madrid’e gittiklerini düşünüyor.

Iman Meskini/ Sana Bakkoush: Dizinin kraliçesi gibi olan Sana Bakkoush isimli karakteri Iman Meskini canlandırmaktadır. Sana ilk 3 sezonda lafını asla esirgemeyen, kendine büyük bir güven duyan, güçlü bir kız olarak izleyici karşısına çıkarken, son sezonda bu güçlü kişiliğinin arkasında yatan naif, duygusal ve kırılgan yönü gözler önüne seriliyor. Sana’nın Müslüman kimliği ile Norveç kimliği arasında yaşadığı güçlü çatışma, onun en belirgin özelliklerinden.

Lisa Teige/ Eva Kviig Mohn: Eva, ilk sezon süresince kendini bulma arayışında içinde olan bir karakter. Bu kendini bulma arayışında karşısına çıkan sonuçları kabul etme yolculuğu izleyiciye sunuluyor. Babası ile iletişimi kopuk, annesi ile yaşayan bir kız.

Tarjei Sandvik Moe/ Isak Valtersen: Başlangıçta heteroseksüel bir takım ilişkiler içerisinde bulunmaya çalışsa da, dizinin ilerleyen süreçlerinde Evan isimli karakterle bir ilişki yaşıyor ve esas kimliğini keşfediyor. Dizi boyunca en çok değişim geçiren karakterdir. Utangaç bir kişiliğe sahip olan Isak’ın, bilime karşı çok büyük bir tutkusu vardır. Bunların yanı sıra, derin felsefesi olan teoriler de üretmiş biri, fakat arkadaşlarının arasında ‘’inek’’ gibi bir profil çizmekten kaçınıyor bu yüzden de bu yönünü gizli tutuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.