Star Trek : Discovery Dizi İncelemesi

Star Trek : Discovery

Star Trek: Discovery on yılı aşkın bir süredir düzenlenen ilk yeni Trek gösterisi. En çok merak edilen bilim kurgu serilerinden birinde yeni bir girişle gelen ağır beklentileri nasıl yöneteceklerini yakından izleyecekler.  Enterprise’ı takip eden bir Star Trek döneminde kronolojik olarak belirlendi.

Ancak 1960 Star Trek’ten önce hayranların şimdi The Original Series olarak adlandırdıkları. Discovery, büyük bütçeli J.J.’nin “Kelvin Zaman Çizelgesi” nin yerine, orijinal sürekliliğinde yer alan nadir bir yeni Trek gösterisidir.

Star Trek Kadar Başarılı Olabilecek Mi?

Bu baskıya ek olarak, Discovery’yi rahatsız eden perde arkası dramının endişe verici miktarı geliyor. Star Trek Discovery, Ocak 2017 çıkış tarihinden birçok kez ertelendi. Şu anda piyasaya sürülüyor, CBS hala ilk sezonun yarısını gösteriyor, bölümün geri kalanı Ocak 2018’de yayınlanmaya başladı.

Star Trek Discovery’nin yaratıcısı Bryan Fuller, CBS yöneticileriyle bütçe, üretim programı, mürettebat seçimi ve Discovery’nin serileştirilmiş bir CBS tercihi yerine bir antoloji serisi olma fikriyle çatışmaya girdikten sonra projeden ayrıldı. Ve bir ağ olarak CBS sadece Star Trek’in tekrar başarı kazanacağına inanmıyor.

CBS Interactive CEO’su Jim Lanzone,  Peter Kafka’ya yaptığı açıklamada, bilim kurgularının TV’de bugünlerde iyi çalışmadığını ve CBS’nin Star Trek Discovery için şimdiye kadar hiç de cesaret verici bir işaret olmadığını belirtti. Ancak herhangi bir eleştiriye de izin vermediğini söyledi.Yine de, tüm bu yıllar boyunca dedikodulardan uzakta, yeni bir Star Trek gösterisi için heyecan duymamak çok zor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.