‘Star Wars Jedi: Survivor’ incelemesi: mücbir sebep

Stormtroopers, robotlar ve Naziler. Bir video oyunu yapıyorsanız, oyuncularınızın kendilerini kötü hissetmeden tamamen parçalamalarına izin verebileceğiniz üç düşman bunlardır. Yıldız Savaşları Jedi: Survivorkafa karıştırıcı şekilde kolonize edilmiş devam filmi Yıldız Savaşları Jedi: Düşmüş Düzenüçe üç – az önce ikiye böldüğüm Stormtrooper kesinlikle bir faşistti.

Burada sunulanlar sadece beyaz miğferli zırhlar ve dayanıksız görünüşlü savaş droidleri değil. Jedi: Kurtulan çarpıcı bir teklif sunma avantajına sahiptir Yıldız Savaşları dünya, muhteşem dövüş ve gösterişli, eğlenceli ve yapılacak bir sürü şeyle dolu bir AAA aksiyon macerası.

Hayatta kalan, selefi gibi, yapısının çoğunu FromSoft soulslike oyunlarından alırken, bazı kenarları yumuşatıyor ve onları daha erişilebilir hale getiriyor. Meditasyon Noktasından Meditasyon Noktasına geçmek için zamanınızın çoğunu harcayacaksınız; Karanlık ruhlar.

Beceri puanları harcamanın ve ışın kılıcı stilinizi değiştirmenin ötesinde, öldükten sonra da burada olursunuz — ancak deneyim puanlarınız geri dönüşü sağlamaz ve onu cinayet mahallinizden geri almanız veya katilinize bir darbe indirmeniz gerekir. geri almak.

Yıldız Savaşları Jedi: Survivor.  Kredi: EA.
Yıldız Savaşları Jedi: Survivor. Kredi: EA.

Meditasyon Noktalarında ve şimdiye kadar çok ruh gibi yenilenen sınırlı miktarda şifa uyarımı ekleyin. Bununla birlikte, yapısal benzerliklere rağmen, oyundaki andan ana oyun Hayatta kalan Kestis ışın kılıcını döndürerek bir yerden bir yere sıçrarken, aslında daha çok bir langırt makinesinden fırlamış gibi hissediyor.

Oyunda beş farklı dövüş stili vardır – buna duruş adı verilir – ancak aynı anda yalnızca iki tanesini kuşanabilirsiniz. Üç “klasik” stille başlarsınız. Tek kılıç, çift bıçaklı bir ışın kılıcı ve ardından iki ayrı kılıç. Hepsi farklı şeylerde iyidir, ancak karşılaşacağınız insansı düşmanların çoğu için, düşman bloğunu geçerseniz, hangi duruşta olursanız olun onları birkaç vuruşta alt edeceksiniz. ile.

Star Wars Jedi'dan Cal Kestis, droidi BD-1 ile.
Yıldız Savaşları Jedi: Survivor. KREDİ: Respawn EntertaiDizihnt

Son ikisi, oyunun yaklaşık üçte birinde size verilen ciddi seçeneklerden çok hayran hizmeti gibi geliyor. Bir blaster ile bir ışın kılıcını eşleştiren, ışın kılıcı kuvveti saldırılarından kurtularak, siz insanları vururken yeniden şarj olan bir blaster lehine bir versiyon var. Sonra, en son üçlemedeki Kylo Ren’in kılıcı gibi işlev gören ve aynı anda her ikisi için de gerçekten etkili olamayacak kadar yavaşken yüksek hasar ve savunmayla övünen çapraz koruma duruşu var.

Yine de, dövüş duruşlarına geç eklenenler için hafif hayal kırıklıklarına rağmen, çok mağdur hissetmek zor. Tek kılıcı çift bıçaklı bir girişimle eşleştirdiğimde, savaşta neredeyse çok fazla seçenek varmış gibi hissettim ve oyunun sayısız düşmanını parçalamaktan asla sıkılmadım.

Aynı şey, çoğunlukla tırmanan, dünyadaki küçük boşluklardan kayan ve basit ile beyin eritecek kadar karmaşık arasında gidip gelen bulmacaları çözmeye çalışan hareket için de geçerli, ancak bir d-‘ye dokunmanıza izin verecek bir sistem mevcut. bir ipucunu kabul etmek veya reddetmek için ped düğmesi Hayatta kalan biraz sıkışmış olabileceğine karar verdi.

Yıldız Savaşları Jedi: Survivor.  Kredi: EA.
Yıldız Savaşları Jedi: Survivor. Kredi: EA.

Tabelalar bazı bulmacalar için daha iyi olabilirdi ve birkaç kez oyunda sıkışıp kaldım çünkü her yöne uzanan büyüleyici manzara arasında tırmanılabilir bir duvar fark etmemiştim ve bir durumda fark etmemiştim. tavandan sarkan bazı tırmanılabilir sarmaşıklar ile tavandan tamamen estetik nedenlerle sarkan bitişik sarmaşıklar arasındaki farkı fark etti.

Yine de, çok huysuz olmak zor. An be an oynama Hayatta kalan etrafta dolaşırken bir zevk ve set parçalarından birkaçı büyülü, gerçekten yeni nesil hissettiriyor. Kestis’in dev bir İmparatorluk makinesiyle karşı karşıya gelmesine neden olan bir patron dövüşü, hem tasarımı açısından hem de onu destekleyen teknolojinin ne kadar inanılmaz olması gerektiği açısından yeni nesil hissi uyandıran akıllara durgunluk veren bir olaydır. neredeyse hiç yavaşlamayan ve nefes alıp içinde bulunduğunuz durumu değerlendirmek için daha da az zamana sahip bir arena.

Oyunun en iyi yanı, Kestis’in düşmüş bir Lucrehulk savaş gemisine sızması, klostrofobik bir ortam, muhtemelen en iyisi. Hayatta kalan sunmak zorundadır. Burada harika bir patron dövüşü, birkaç büyüleyici mini patron ve ayrıca şimdiye kadarki en önemli hayran hizmeti alacaksınız. Yıldız Savaşları prequel üçlemesi hayranları, o zamandan beri video oyunu biçiminde aldı… Jedi Güç Savaşları?

Konuyu açtığım için üzgünüm.

Yıldız Savaşları Jedi: Survivor.  Kredi: EA.
Yıldız Savaşları Jedi: Survivor. Kredi: EA.

En Hayatta kalan oyuncular ilk tanıtımını hatırlayacak Bölüm 1’ler oyunun geri kalanına geçtikten çok sonra korkunç Droidekalar. Yıldız Savaşları hayranlar da Naboo’dan bu yana neredeyse hiç görülmemiş bir grup ayrılıkçı teknolojiyi görmekten memnun kalacaklar. değil Yıldız Savaşları fan? Terkedilmiş gemide gizlenen droidlerin ve akıncıların her birinin farklı bir dövüş stiline sahip olduğunu hemen anlayacaksınız, ancak bahse girerim bu kadar ileri giderseniz, dokuz filmlik Blu için Amazon’a göz atacaksınız. -ışın koleksiyonu.

Gerçekten, bu keşfedilmemiş herhangi bir geliştiricinin haklı olarak çekineceği türden bir asansör konuşması gibi hissettiren lazer kılıcı üretimi için, ancak Electronic Arts bunu burada başardı ve son birkaç yılın en iyi aksiyon oyunlarından biri.

Bunun büyük bir kısmı üçüncü oyuna kadar iniyor. Hayatta kalanlar üç yönlü ilham karışımı: mütevazi Metroidvania. Hayatta kalan siz oynadıkça yavaşça açılıyor ve daha önce sıkıcı bir seviyede keşfettiğiniz alanlar, yeni bir hareket mekaniği veya daha önce geçmenize yardımcı olacak özel bir anahtarla geri döndüğünüzde aniden tamamen farklı görüneceğinden, oyunda kendinizi savurmak gerçek bir keyif veriyor. imkansız nesneler

Kredi: Yeniden doğma.

Kalbi Hayatta kalan Koboh, oyun tarafından yeni açık dünya havasına uyum sağlamak için yaratılan yeni bir gezegen. Zamanınızın çoğunu Koboh’u keşfederek geçireceksiniz ve aynı zamanda başka gezegenlere de uçacaksınız. Yıldız Savaşları Kampanya sırasında evrende, hem görev hedefleri için hem de gezegenin tek başına kolonisinin ortasında bulunan ve birkaç NPC’nin yeni görevler dağıtmayı veya satmayı beklediği Saloon için sık sık Koboh’a geri dönerken bulacaksınız. seni şeyler Oyun boyunca onları buldukça ve onları salona geri dönüp akvaryumunuzu temizlemeye veya bahçe işlerine yardım etmeye ikna ettikçe, zamanla orada daha fazla yüz belirir.

Bunların her ikisi de keşfedebileceğiniz gerçek oyun içi mekaniklerdir ve ne yazık ki, bir bahçıvanın çöl dünyasında bin fırtına askeriyle savaşmasının ortasında gelip gelip bazı bitkilerle uğraşmak isteyebileceklerini önermeden önce bulmak biraz sarsıcıdır. .

Yine de, karakterlerin kendileri yeterince büyüleyici ve bu size Koboh’a veya yeni yollar açmanıza izin verecek yeni bir hareket mekaniği veya yeteneği ile donanmış diğer yerlere geri döDizihniz için bir neden veriyor. Bu, dik yokuşları çıkmanıza izin verecek binek bir yaratık kadar basit bir şey olabilir, ancak aynı zamanda kapıları ezmenize izin verecek yeni bir güç gücü de olabilir. önünüzdeki kapalı bir yola cevap verin, daha sonra engeli aşmanıza izin verecek bir öğe aldığınızda, bu bir aceledir – geri atlamak ve bulmacayı çözmek için can atmanızı sağlayan, genellikle onunla güreşmek zorunda kalan bir öğe Hayatta kalanlar biraz tehlikeli-ama-daha-iyi-Fallen-Order’ın Bunu yapmak için harita.

Yıldız Savaşları Jedi: Survivor
Yıldız Savaşları Jedi: Survivor. Kredi: Yeniden Doğma

Bu, bazı zorlukların olduğu anlamına gelir – erken bir yan görev, on saat boyunca yenemeyeceğiniz bir Rancor’a kafa kafaya koştuğunuzu görür – oyun süreniz boyunca zihninizi meşgul edebilir, ancak bu aynı zamanda bir sürü şey olduğu anlamına da gelir. buralarda yap Hayatta kalanlar McGuffin’i başka birine göstermek için farklı bir dünyaya döDizihden önce, McGuffins’i almak için haritayı dolaşmayı içeren kağıt kadar ince bir görev olan biraz dolambaçlı ana hikaye.

Yine de, kendilerini en son Disney+ gibi hissettiren dinamik bir kaliteyle dolu ara sahnelerin her birini izledim. Yıldız Savaşları göstermek. Gibi hissettiren bazı çatlak müziklerle birleştiğinde Yıldız Savaşları ve anında tanıdık gelecek çerçeveleme – bunlar da dahil Yıldız Savaşları oyunu seven herkese çok tanıdık gelecek geçişleri silin – böyle hissetmemek zor Hayatta kalan en iyi video oyunu temsilidir Yıldız Savaşları bugüne kadar gördük.

Bu, bazı anlar gerçekten gerçekleştiğinde – belirli bir güç itişi, izleyicilerin sinemada çığlık atmasını sağlayacakmış gibi hissettirir ve bunu gördüğünüzde anlarsınız – hikayenin biraz saçma olduğunu kabul etmek ve eğleDizihk kolaydır. yolculuk

Yaptığım şey buydu ve buna rağmen Hayatta kalanlar koyu ton kendimi tamamen biraz kaşlarını çatmış Cal Kestis’e ve bu yolculukta ortaya çıkan karakterlere inanırken buldum. Buradaki her bir battledroid’e özel bir not eklemek isterim, çünkü oyundaki birçok an bana bir şeyler hissettirirken, battledroid’ler havlamaları, esprileri ve çekişmeleriyle beni düzenli olarak yüksek sesle güldürürdü. Bir savaş droidinin “biz neden akıncılar olarak adlandırılıyoruz?” sadece başka bir droid tarafından “baskın” diye cevap verilmesi beni o kadar güldürdü ki aradığım droidlerin bunlar olduğunu biliyordum.

Bu mükemmel ile ilgili bazı sorunlar var Yıldız Savaşları dünya. GörüDizihz duvarlar Kestis’in bazı çatılara atlamasını engellerken bazılarını engelleyemez, bazen zıplama zeminden geçerken çok daha zor hale gelir ve bazen PlayStation 5’te kalite modunda oynarken kare hızı biraz yavaşlar.

Yine de, bunlar, büyük ölçüde yüce ve o kadar yoğun bir oyun için küçük tuhaflıklar gibi geliyor ki, diyelim ki, Saloon’un bahçesinde hangi tohumların yetiştirileceğini seçmenin ne kadar önemli olduğu gerçeği olmasaydı, hala konuşacak çok şey var. Oyunun küçük bir kısmı, oyuncuların isteseler de istemeseler de etkileşime girebilecekleri bir yan gösteri. Hayatta kalan bu küçük tuhaflıklarla dolu. Yol boyunca Jawa’ları durdurmak ve koklamak istiyorsanız, bunun için kozmetik öğeler ve küçük güçlendirmelerle ödüllendirileceksiniz, ancak bu, kendi hızınızda keyfini çıkarabileceğiniz türden bir oyun gibi geliyor. Aynı zamanda, daha sıradan bir oyuncunun koleksiyon parçalarını ve keşif jetonlarını toplarken bir yılını çiğneyerek geçireceği türden bir oyun.

Nihayetinde bu Yıldız Savaşları. Ancak bu sadakatin bir bedeli vardır. Disneyland’ın kendi Galaxy’s Edge’i gibi, hayranların evrenin bu versiyonunu kendileri görmeleri gerekecek. Ne yazık ki, tıpkı o bölge gibi, gerçek bir dünyadan çok bir eğlence parkı.

Elbette, bu harika bir yolculuk, ancak gerçekten zevk almak istiyorsanız, tüm uzuvlarınızı her zaman arabanın içinde tutmak ve çok fazla soru sormamak en iyisidir.

Yıldız Savaşları Jedi: Survivor 28 Nisan’da PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için çıkıyor. Bu inceleme bir PlayStation 5’te oynandı.

Karar

2023’te şimdiye kadar yayınlanan en iyi aksiyon macera, Yıldız Savaşları Jedi: Survivor dünyasına ve oyununa, ne kadar eğlenceli olduğuyla tamamen desteklemeyi başardığı bir güveni var. Mutlaka oynanması gereken, belki de neslin şimdiye kadarki en iyi aksiyon oyunu.

Artıları

  • Video oyunlarındaki en iyi grafiklerden bazıları
  • Olağanüstü dövüş
  • Aslında Star Wars gibi hissettiriyor

Eksileri

  • Karmaşık harita
  • Kağıt inceliğinde merkezi arsa


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

AgenCuan merupakan salah satu situs slot gacor uang asli yang menggunakan deposit via ovo 10 ribu, untuk link daftar bisa klik http://faculty.washington.edu/sburden/avm/slot-dana/. judi bola pragmatic play slot pragmatic play online surya168 idn poker idn poker slot online akun pro thailand