Supernatural Konusu

SUPERNATURAL KONUSU

Sam ve Dean Winchester isimli iki kardeşin başrollerini üstlendiği dizi Supernatural, 2005 senesinde ilk kez yayın hayatıyla buluşmuştu. Birbirlerini fazlasıyla bağlı olan iki kardeşin, birlikte yaptıkları mesleğe odaklanan bir dizi. Bu meslek ise; avcılık. Ancak bu öyle sıradan bir avcılık değil, Winchester kardeşler gerçek hayatta olmasının mümkün olmayacağını düşündüğümüz yaratıkların, hayaletlerin, iblislerin avcılığını yapıyorlar.

Birbirini koruyup kollayan Sam ve Dean kardeşler, esasında birbirlerinden oldukça farklı kişiliklere sahipler.

Sam, daha vicdanlı, merhametli ve aklı başında bir karaktere sahipken Dean zevk ve kadın düşkünü, esprili bir karakterdir. Ancak bunların yanı sıra oldukça gururlu ve cesur bir adamdır. Henüz çok küçük yaşlardayken annelerini insan olmayan bir varlık yüzünden kaybediyorlar. Sam bu olayı atlatarak normal bir hayat yaşamak ve avcılık yapmak istememektedir. Ancak babası ortadan kaybolduktan sonra gelişen süreç, onu tekrar Dean ile birlikte bu mesleği yapmaya itecektir.

Babalarının onlara bırakmış olduğu bir günlükle bu tür yaratıklarla nasıl savaşabileceklerini öğrenen kardeşler, annelerini öldüren şeyin ne olduğunu bulmanın yanı sıra diğer insanları da bu yaratıklardan kurtarmak amacı taşımaktadırlar. Mizahı, gerilimi, korkuyu, duygusallığı ve kardeşliği çok başarılı bir şekilde yansıtmış olan dizi, yayın hayatına hala devam etmektedir.

Supernatural’ın yaratıcısı Eric Kripke. Amerika’da The CW kanalında yayın hayatı ile buluşan dizi bir korku serisidir.
Başrollerinde ise Jensen Ackles (Dean Winchester) ve JaredPadalecki (Sam Winchester) yer alıyor. Bu iki temel karakterin yanı sıra onlara eşlik eden ve dizide önemli bir yere sahip olan karakterlerden bazıları ise; Misha Collins, Jim Beaver, Mark A. Sheppard, Katie Cassidy, Osric Chau, Jeffry Dean Morgan, Mark Pellegrino, Felicia Day ve Lauren Cohan’dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.