The 100 Dizi İncelemesi

The 100

Tür olarak bilim kurgu, macera, aksiyon, dram olarak hepsini bulabileceğiniz dizi de kıyametin ardından dünyanın ne hale geldiğini sizin yerinize hayal etmiş bir dizi. Kass Morgan tarafından kaleme alınan romanı günümüzde Jason Rothenberg tarafından dizi haline getirilmiştir.

Yeryüzünde yaklaşık 97 yıl önce bir nükleer patlama meydana gelir ve insanların neredeyse tümü ölmüştür. Dünyanın her yeri yaşanmayacak hale gelip radyosyonla kaplanmıştır.Hayatta kalanlar ise yalnızca aynı gezegenin farklı bir yörüngesinde bir uzay istasyonunda yaşayanlardır.

Bu yörünge üzerinde 12 farklı ülkeye ait uzay istasyonları yer almaktadır. Tüm sinyalleri toplayabilmek amacıyla Ark isimli bir istasyon kurulur ve Jaha başkanlığında birleştirilir.

Dünya Kıyamet Sonrası Nasıl Olacak?

Yeryüzünün yaşanamayacak hale gelmesi, uzay istasyonundaki kısıtlı kaynaklar suçlu cezalandırma sistemini bile değiştirmiştir. 18 yaşından büyük herhangi biri suç işlediğinde uzay boşluğuna fırlatılarak yok edilir. 18 yaşın altındakiler ise hapis ile cezalandırılır.

Ark istasyonunun da kaynakları tükenmeye başlar ve yeni yaşamın kurulmasını sağlamak için 100 genç mahkumu kullanmaya karar verirler. Dünyaya gönderilecek bu 100 genç mahkum küçük bir hata sonucu farklı bir yere gönderildikten sonra yaşam savaşını sürdürmek için inanılmaz bir mücadeleye başlarlar.

Mücadele sadece bulundukları ortamla sınırlı kalmıyor aynı zamanda kendi içlerindeki baş kaldırılarla da savaşmak zorunda kalacaklardır.


1 thought on “The 100 Dizi İncelemesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.