The Chosen One Dizi Konusu

Çıkış yılı 2019 olan ve Netflix imzalı bir dizi niteliği taşımasının yanında, The Chosen One dizi konusu; içinde gerilim, gizem, korku ve sürükleyici özellikleri barındıran Brezilya menşeli bir içeriğe sahip olmasıdır. Geniş anlamda konu ve içerik tanımı ise, Pantanal bölgesine Zika aşısını getirmekte kararlı ve istekli üç doktorun kutsal şifacı rolündeki karşıt görüşlü bir düşünce sistemine karşı içinde bulundukları çatışma ve merkezine çekilmeye çalışıldıkları gizemli tarikatın olay örgüsüne dâhil olma, tepki çekme hikâyesidir. Kısaca tanımlama şekliyle; bilimin safsata görüşlerle mücadelesi anlamını taşır.

The Chosen One dizisi yapı taşları; ölüm misyonerleri, bilimin inancı, yadigâr, düşmanlarını sev, kutsal toprak ölüm armağanı öğelerini içine alan ve bu yapı taşların kodlarını aramaya gönüllü üç doktorun başlarından geçen hikaye konusu başyapıt niteliğinde dizi film eseridir.

The Chosen One dizi konusu olay örgüsü canlılığı ve sürükleyici kimliği ile gizemli bir takibin direnişin ve çok zor bir sınavın kazanılıp kaybedilme endişesi ile yola koyulması- adayışı -senaryosudur. Bilimin temel varsayımlarından biri de bilgeyi ve doğru sayılan tüm hipotezlerin peşinden inançla gitmek, yola koyulmaktır. İnançla keşif dünyasında kaybolmak sevgi anlayışını düşmanlarına yakıştıracak kadar ileri gitmek sevgiyi içselleştirmektir. Üç doktorun yapmaya çalıştığı şey de budur. Dizinin konusu tam olarak bilim merkezinden geçmekte, gerilim korku ekseninin tavan yaptığı, bilgeliği arama keşfi dizisi olma özelliğini göstermekedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.