The End of the F***ing World Dizi İncelemesi

The End of the F***ing World

İki lise öğrencisinin evden kaçmasıyla yolculuğa çıkan bir oğlanla bir kızın ilgili bir  haber kanallarının korku, şiddet ve trajedi gözbebekleri çektiğinden beri zevk aldığımız ürkütücü gerçek suç TV’ye benziyor. James (Alex Lawther) 17 yaşında ve bir psikopat olduğuna gerçekten inandığı kadar küçük hayvanları öldürüyor.

Alyssa (Jessica Barden) 17 yaşında ve hiçbir şey öldürmüyor, sözleri denemeye yeterli değil. Her ikisi de, normal insan etkileşimi için yanlış yoğunluk seviyelerinde olmakta inanılmaz derecede iyiler. The End of F**ing World başladığı günden itibaren izleyicileri tv karşısında tutmasını bildi. Ancak izleyenleri ikiye de ayırdı.

En Genç Psikopat Dizisi

“Ben James. 17. Ben de bir psikopat olduğumdan çok eminim.”  Gençler, canavar olmadan cani babalarını yüzlerine yumruklamak isteyebilir, ama daha da önemlisi, dizinin, canavar olduklarını düşünen biri (hatta bir an, bir an için) bu şekilde kalmak zorunda olmadığını savunuyor.

James, Alyssa’yla tanıştığında, onun susuzluğunu gidermek için mükemmel bir basamak taşı olduğuna karar verir ve onu bir yolculuğa çıkarır, kimse nereye gideceğini bilmez ve bu da dizinin mükemmel bir farklılığını oluşturur.  Karakterler kendi istekleri için olgunlaşmışlardır, ama beklenen romantizm yerine, cinayettir.

Dizinin yarattığı öldürücü, baba yumruklayan kahramanı yaratması aslında bir anlam da da  küçük yaştan itibaren yaşananların insan üzerindeki etkilerinin ne kadar büyük boyutlara ulaşabileceğine şahit oluyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.