The Gifted Dizi İncelemesi

The Gifted

Fox’un X-Men serisinin son süper kahraman serileri, Superfone içerikli Netflix, The CW ve ABC gibi markalarla rekabet etmek için çaresiz kalan Fox kanalında gösterime katıldı. Gifted’in ilk sezonu 2 Ekim 2017’de geldi ve o zamandan beri haftalık olarak yayınlanıyor.

X-Men filmleri altyapısı ile yola çıkılmış olan The Gifted; banliyöde yaşayan bir ailenin, çocuklarının mutant güçleri olduğunu fark ettikten sonra yaşadıkları bir dizi olayı ele alıyor. Ailenin hayatı bir anda değişirken mutantların yaşam şartları ile kaçmak zorunda oldukları hükümet entrikaları da bir arada olunca hayatları daha da zorlaşıyor.

Mutantların oluşturduğu hükümetten gizli yaşadıkları yer altındaki yönetimleri ve ölüm kalım savaşları sizi televizyon başına kilitleyecek. Eğer bir X-men serisi severseniz The Gifted dizisi de tam size göre…

The Gifted Neler Anlatıyor?

The GIfted ayrıca kendi merkezi ikilemi hakkında da değişik bir senaryo boyutuna sahiptir. Mary inanılmaz derecede parlak ve duyarlı bir çocuktur, ancak film yapımcıları iç dünyasını ya da koşullarını gerçekten araştırmak için pek bir şey yapmaz.

Gifted’in anlatısı, Frank’in annesiyle ilgili çözülmemiş sorunları hakkında giderek daha zorlaştığı; bu da Mary’nin bir arka plan karakterine daha büyük bir hikayeye dönüşmesini sağlıyor. Gerçek dehasının gizemi ve cazibesi, The Gifted’in her bölümünde farklı farklı ortaya çıkıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.