The Loudest Voice Dizi İncelemesi

The Loudest Voice dizisi, FOX NEWS’un kurucusu olan Roger Ailes’in hayatını izleyici ile buluşturuyor. Amerika’nın önde gelen haber kanallarından bir tanesi olan FOX NEWS’un kurucularından biri ve patronu olan Roger Ailes, ülkenin en güçlü figürlerinden biri. Hikaye, 1995’te FOX NEWS’un kuruluşu ile başlıyor ve zaman atlamaları ile birlikte 2016 yılına kadar geliyor. Dizi, Roger Ailes, kanal ve ABD için önem teşkil eden olaylar üzerinden ilerliyor. 11 Eylül saldırıları, Barack Obama’nın Başkan olarak seçilmesi ve Donal Trump’ın yükselişi de bunların arasında yer alıyor.

The Loudest Voice Dizi Konusu

Roger Ailes, önceki çalışmakta olduğu işinden gönderilmek üzeredir ve Rupert Murdoch’un kurmak niyetinde olduğu haber kanalının başına oturur. Amacı da elbette ki en büyük rakipleri olan CNN veya MSNBC gibi başarılı, ülkenin önde gelen TV haber kanallarını geçmek ve zirvedeki yere oturmak. Bunun yanında Ailes, bir muhafazakar ve Cumhuriyetçi Parti’nin büyük bir destekçisi.

Kanal yönetmesine rağmen de bunu söylemekten ve belli etmekten hiçbir şekilde kaçınmıyor. Partiyi ve politikalarını, yönetmekte olduğu kanalında ön planda tutmakta herhangi bir sakınca görmeyen bir iş adamı. Bu sebeple de medyayla ve siyasetçilerle çoğu zaman ters düşüyor. Ancak bu durum onun umurunda değil. Roger Ailes’in önemsediği tek bir şey var; o da kanala ve kendi itibarına faydalı olacak şeyler.

Russell Crowe’un hayat verdiği Roger Ailes, inatçı, dediğim dedik, daima bildiğini okumayı seven, hesap vermekten asla hoşlanmayan ve yeri geldiği zaman da gerçeklere istediği şekilde yön vermeyi, onları çarpıtmayı bilen bir iş adamı, bir medya patronu. Ayrıca, ismi büyük bir skandala karışana kadar da FOX NEWS’un medyada lider bir kanal pozisyonuna gelebilmesinde en büyük paya sahip olan kişilerdendi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.