The X Files Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

The X Files Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

FOX MULDER/ DAVID DUCHOVNY: Dizinin Fox Mulder isimli ana karakterine David Duchovny hayat veriyor. Fox Mulder, daha küçük yaşlardayken kardeşinin uzaylılar tarafından kaçırıldığına şahit olmuştur. Yaşadığı bu olayın üzerine de, hayatını bu tür paranormal ve uzaylı olayları ile ilgilenmeye adamıştır. Aslında Oxford Üniversitesi psikoloji bölümü mezunudur ancak FBI’ya katılma kararı almıştır. Bu şekilde kayıp kız kardeşini bulabileceğine ve uzaylıların varlığını kanıtlayabileceğine inanmaktadır. Fox Mulder istediği dosyaları seçer ve seçtiği bütün dosyalara açık fikirlilikle yaklaşmaya çalışır. Sergilediği garip bazı davranışları yüzünden ona ‘’Tekinsiz’’ lakabı takılmıştır.

DANA SCULLY/ GILLIAN ANDERSON: Dizimizin bir diğer başkahramanı ise Gilian Anderson tarafından canlandırılan Dana Scully isimli ajandır. Scully, tıp eğitimini yarıda bırakarak FBI’ya girmiştir. FBI’da ajanlığın dışında adli patalog olarak da görev yapmaktadır. X-Files’daki esas görevi ise Fox Mulder’ı inceleme altına alması ve bunu yetkililere rapor etmesidir. Scully incelemekte olduğu dosyalara, Mulder’ın tam tersi olarak akılcı ve bilimsel yaklaşmaktadır. Fazlasıyla kuşkucu bir karakterdir. Araştırdıkları cinayet davalarında Mulder incelemelerini yaparken, Scully ise genel olarak otopsiyi yapmaktadır.

WALTER SKINNER/ MITCH PILEGGI: Dizinin önemli karakterlerinden bir tanesi olan Walter’a Mitch Pileggi hayat vermektedir. Walter Skinner FBI’da müdür yardımcısı olarak görev almaktadır, ayrıca X-Files bölümünden de sorumlu olan kişi odur. Mulder ve Scully’den düzenli bir şekilde rapor almaktadır. Seride, Mulder ve Scully’nin ardından en fazla görünen karakter Walter’dır.

SİGARA İÇEN ADAM/ WILLIAM B. DAVIS: ‘’Sigara içen adam’’ isimli karakterimizi William B. Davis canlandırmaktadır. Dizide en fazla görünen kahramanlardan bir tanesidir. Asıl ismi dizinin ilerleyen bölümlerinde gün yüzüne çıksa da genellik ‘’sigara içen adam’’ olarak anılmaktadır. Devlet gerçeklerini saklayan ekibin en önemli isimlerindendir. Yeri geldiği zaman fazlasıyla tehlikeli olabilmektedir.

Yıllar boyu başarılı bir yayın hayatı sürdürmüş olan The X Files’in başlıca yabancı dizi oyuncularını bu yazımızda sizler için derledik. Daha fazla yabancı dizi oyuncusu haberleri için sitemizi takip etmeye devam edin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.