Güzellik Oyunları

Gülcan

New member
Güzellik Oyunları

Kusurları kapatan makyaj hileleri
  • Kırışıklıkları gizlemek için
Cilt tonumuzdan 1-1,5 ton açık bir kapatıcıyı kırışıklık boyunca sürelim. Kapatıcıyı parmağımızla veya bir fırça yardımıyla iyice yayıp tenimize yedirelim. Daha sonra fondöten ve şeffaf toz pudra uygulayalım.
  • Kızarıklık ve sivilceleri kapatmak için
Bunun için yeşil renkte bir kapatıcıyı tercih etmeliyiz. Kapatıcıyı sadece kızarıklık veya sivilce üzerine hafifçe yayarak sürelim. Sonrasında makyaja fondöten ve pudrayla devam edebiliriz.

  • Pigment lekelerini kapatmak için
Önce yüzümüzü yıkayalım ve tonik kullanarak iyice arındıralım. Cildimizin tonuna çok yakın bir kapatıcıyı lekelerin üzerine hafifçe vurarak “pıt pıt ” uygulayalım. Bu işlemi lekeler hafifleyene dek sürdürebiliriz. Kapatıcıyı uygularken lekelerin sınırını belirginleştirmemek için etrafına biraz taşırabiliriz. İşlemi yeterince uyguladıktan sonra makyajın fondöten ve pudra evresine geçebiliriz.
  • Uzun burnu kamufle etmek için
Burnumuz uzunsa, ucuna koyu renk kompakt fondöteni nemli bir süngerle uygulayalım. Fondöteni sınır yapmayacak şekilde uyguladıktan sonra pudra ile sabitleyelim.

  • Geniş burnu kamufle etmek için
Bu durum için gölge ve ışığı kullanabiliriz. Yani burun kemiğimiz boyunca daha açık tonda, burun kanatlarımız içinse daha koyu tonda bir fondöten uygulamalıyız. Parmağımızla fondöteni iyice yayalım ve kullandığımız 2 ton arasındaki sınırları yedirerek yok edelim. Mat bir pudra kullanarak fondöteni sabitleyelim.