Kirpiğin Kaşına Değdiği Zaman Bekleme Sevdiğim Vur Beni

Gülcan

New member
Kirpiğin Kaşına Değdiği Zaman Bekleme Sevdiğim Vur Beni

Türküler en çok kaşa kirpiğe yakılmış değil mi?
Daha bu bizim andığımız türkü gibi ne türküler var aşığın aşkının kirpiğine kaşına güzellemeler yazdığı. Boşa değil, kaş ve kirpik güzelliği yüz güzelliğimizin en önemli unsurlarından.
Bakışlar beden dilinin alfabesi ve kirpiğimiz, kaşımız da bakışlarımızın etkisini destekliyor, bu kadar basit ve bu kadar net.
Saç kaybı bu kadar konuşulurken, kaş ve kirpik kaybı üzerine bu kadar az konuşulması ve yazılması içimize sinmedi ve bu güzel türkülerin hatırına kaş kirpik güzelliği yazısı yazalım dedik biz de.
Öncelikle unutmamanız gereken şu: Varsa vardır şanslısınız, yoksa olanı bari koruyun. Evet, anladınız. Genetik mirastan bahsediyoruz. Maalesef öyle. Bazıları şanslıdır. Genetik bir mirasla, ekstra hiçbir şey yapmasalar da ok ok batırırlar kirpiklerini bakana.

Sonra vücudumuzun her bir elemanı gibi kirpik ve kaşın da yaşlanma denen o engellenemez yazgıya bağlı olduğunu kabullenin.
Amaç var olanı korumak olmalı her zaman, unutmayın. Mucizeler beklemeyin.
Öncelikle yapmamanız gerekenler:
  • Ne olursa olsun, en tatlı uykuların bastırdığı anlarda ve durumlarda bile olsanız, makyajınızla uyumayın. Temizlik çok önemli.
  • Temizliği neyle yaptığınız da önemli. Suyla, sabunla olmaz. Özel göz makyaj temizleyicileri konusunda “Bana serbest piyasanın bir oyunu mu bu?” demeyin, organik olanın peşine düşün. Göz çevrenizi hassasiyetle temizleyen ürünler kullanın.
  • İçinde yakıcı, tahrip edici ağır kimyasallar barındıran göz makyaj elemanlarına elveda deyin.
Şimdi yapabilecekleriniz:
Yukarıdaki listenin tersi.
:)

Ve biraz da doğadan destek.
Besleyici yağlar olduğunu herkes biliyor artık. Hint yağı ve badem yağı kirpik ve kaş için en çok önerilenler arasında. Bunu yazın bir kenara. Haftada bir iki kez bu yağlarla kirpiklerinizi ve kaşlarınızı besleyebilirsiniz.

Şimdilerde reklamlarına rastladığınızı düşündüğümüz bazı kozmetik destekler. “Organik, organik, organik” çığlımızı yeniden atarak yazıyoruz bunu, unutmayın. Aman dikkat. Anlık, geçici yararlara yüz vermeyin lütfen. İçerikleri iyice okuyun ve ağır kimyasal içerikleri elinizin tersiyle itin. Doğal olanları bulduğunuzda kullanın tabii, neden olmasın. Ama unutmayın ki, bu bir süreç işi. Bir kere kullanmanızla olmaz. Bir şişe ya da bir tüp kullanmanızla da. Sabır ve istikrar. En az 3 ay diyelim biz size, unutmayın. Ara sıra da değil üstelik. Düzenli olarak her gün kullanmalısınız.
Yine de bıraktığınızda genetik mirasınızla başbaşa kalacağınızı unutmayın. O nedenle daha iyisi siz bir önceki listeye dönüp var olanı korumanın en kolay yol olduğunu unutmayın.
Yapmayın, kirpiklerinizi kırpıştırıp, kaşlarınızı döküp hüzünlü hüzünlü bakmayın ekrana. Rimeller var canım ya, unutmayın.