Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

Eda

New member
Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri


Bu sonbahar ve kış, makyajda neler moda bilmek ister misiniz? Buyurun öyleyse:
Makyaj yokmuş gibi yap: Bu sonbahar ve kış makyajında temel sloganımız şu: Makyaj yapmamış gibi, daha doğrusu sabah yapmışız da, şimdi akşam olmuş, tazelemeye fırsat bulamamışız gibi görüneceğiz. Mesela göz farını dağınık kullanacağız da, mürdüm rengi bir ruju sanki son anda akıl etmiş gibi sürüvereceğiz. Bu bize grunge bir görünüm sağlayacak. Evet, bildiniz grunge bu yıl epeyce moda.

Makyaj çokmuş gibi yap: “Grunge benim tarzım değil, ben ışıldamak istiyorum” derseniz bu da mümkün. Metalik farların en el değmemişleri, sadece toz değil krem farlar, hatta takma kirpiklerde bile metalik tınılar, göz kapağına uygulanan simler tam da sizin için. Bu göz makyajını tercih edenlere mat bej rujları tavsiye ediyoruz.

Kalın kaşlar: Ne kadar tutar bilemeyeceğiz ama kalın kaşlar da moda diyorlar. Bizse “Siz yine de çok abartmayın bu modayı” diyeceğiz.

Kedi gözler: Evet, yine kedi gözler. Fakat bir farkla, bu sonbahar ve kışın genel trendine uygun olacak şekilde, sanki o gözlere ve o far tonlarına zaten sahipmişiz gibi yapacağız. Eyeliner kullanmayacağız. Onun yerine siyah ve gri tonlarını gözkapağı üzerinde ve çevresinde bolca uygulayıp sonra da iyice dağıtacağız.

Renkli göz kalemleri: Beyaz, krem, uçuk mavi, sedef rengi göz kalemleri en az kedi gözünde kullanacağınız siyah kalem kadar trendy.


Turuncu far:
Farlarda bakırdan turuncuya bir skala hakim. Bu renk skalası içinden göz kapağınızdan kaş altına dek uygulayacağınız koyudan açığa doğru bir makyaj size derinliği olan, buğulu gözler kazandıracak. Bu makyaja dilerseniz göz kapağının epeyce üstünden çekilmiş altın ya da bej göz kalemi ya da eyeliner eşlik ediyor.

Mürdüm rengi ve mor ve gri: Göz makyajında mürdüm rengi ya da moru kaş altına uygulayıp, göz kapağındaki makyajı ise kremden kireç beyazına dek uzanan tonlarla tamamlayarak kontrast yaratmak oldukça trendy. Hemen belirtelim rujlarda da mürdüm rengi ve mor bu sezon çok moda. Ancak tabii ki hem farı hem de rujda aynı rengi kullanmamak kaydıyla. Gri ise giysilerimizde de gözlerimizde de moda olacak.

Narçiçeği ve şarap kırmızısı ve bordo: Rujda kırmızının narçiçeği tonu çok moda. Çok hafif bir göz makyajı yaparak dudakları parlak narçiçeği rengine boyayacak ve üzerine parlatıcıyı sürüp dikkati tamamen dudaklarımıza çekeceğiz. Parlak dudakları tercih etmeyenlerdenseniz mat bir şarap kırmızısı ya da bordo da yine çok moda.


Allığa mola: Önümüzdeki sezon allık kullanacaksanız bile göze çarpmayacak şekilde, çok ama çok hafif uygulamanız gerekiyor, şimdiden uyaralım. Zaten oldukça öne çıkan göz ya da dudak makyajınızdan sonra bir de allığa hiç ihtiyacınız kalmayacak. Cildinizin nemli, doğal ve saf görünmesi yeterli.